"Останні потуги наступального характеру": Романенко про дії росіян на Донецькому напрямку

Ігор Романенко. Скриншот відео: kanaldom.tv

Сил ЗС РФ недостатньо для наступу на Донецькому напрямку, резервів не залишилося. Про це сьогодні, 27 серпня, в ефірі марафону FREEДОМ на телеканалі UA розповів заступник начальника Генерального штабу Збройних сил України (2006-2010 рр.), генерал-лейтенант запасу Ігор Романенко, інформує "Дом".

"Ініціатива, тобто змушення до дій противника поступово переходить до Збройних сил України. Вони перекинули з головного Донецького напрямку 15 тис. на Запорізький і Херсонський, з Ізюмського в цьому ж напрямку 10 тис. Плюс завели туди повітряно-десантні свої елітні частини, що залишилися. Це вже не ті, що були на півночі, це які доукомплектовані, з нижчою підготовкою, але все-таки війська наступального плану. Угруповання фактично наступальне характеру росіянами на південному напрямку сформовано, але вони не наважуються. Можливо, вони чекають на ті війська, які йдуть зараз цим мостом у Крим і через Крим, там, на південь постачання бронетехніки для того, щоб підвищити потенціал. Але так чи інакше, поки стан справ такий", — сказав він.

Тому, на думку генерал-лейтенанта, завдання Збройних сил України наразі — успішно завершити оборонну операцію.

"Це означає зупинити навіть мале просування противника, до того ж зробити це на всій 2500 кілометровій лінії фронту і за наявності відповідних резервів, якщо такі будуть, значить перейти до контрнаступальних дій хоча б на окремих напрямках. Але це за наявності резервів на той момент, коли ми зупинимо противника і змусимо його перейти до оборони", — пояснив він.

Також Романенко прокоментував інформацію британської розвідки про те, що протягом останніх п'яти днів збільшилася інтенсивність російських атак на Донецькому напрямку, назвавши дії окупантів "останніми потугами наступального характеру".

"Тобто ми пам'ятаємо, як вони відчували тактику навали, Сєвєродонецьк, Лисичанськ. Вони переглянули дуже великі втрати по Сєвєродонецьку, тому діяли шляхом оперативного охоплення, а потім спробували одночасно наступати на напрямках Слов'янська, Краматорська, Бахмута та Авдіївки. Водночас у всіх цих напрямках сил теж не вистачило. І тому діють, проводять обстріли та удари авіації на Слов'янському та Краматорському. Але тут основні зусилля зосереджують на Бахмутському напрямку, біля Сіверська тривають запеклі бої. Тож ділянки фронту зменшились. Вони концентрують тут свої можливості із завдання ударів. Тим більше, що ми знекровлюємо шляхи постачання озброєння, техніки, зокрема снарядів до їхньої артилерії. І тому загалом інтенсивність за рахунок цього знижується", — розповів він.

Романенко зазначив, що потенціал у армії РФ ще досить високий, він поки більший за військовий потенціал ЗСУ.

"І тому наше завдання у цих оборонних боях знекровити його, змусити до переходу в оборону, але потім за наявності сил, а головне зброї, на яку ми всі чекаємо, мати можливість переходу до наступальних дій. І, звісно, ​​у нас тут не так багато часу, це півтора-два місяці, бо потім погіршиться ситуація і з погодними умовами, і з потенціалів нашого та противника", — резюмував ексзаступник начальника Генштабу ЗСУ.

Читайте також: Українські захисники відбили наступи росіян у напрямках 9 населених пунктів — зведення Генштабу ЗСУ щодо 185-го дня війни

Нагадаємо, українські військові минулої доби ліквідували ще 250 російських загарбників та знищили п'ять артсистем ворога. Загалом за час вторгнення Росія втратила вже близько 46 500 своїх військових вбитими.

Прямий ефір