Після компенсації за зруйноване на Донбасі житло, треба відмовитися від права власності, — Мінреінтеграції

Ростислав Замлинский. Фото: kanaldom.tv

Після отримання компенсації за житло, що будо зруйноване під час збройного конфлікту на Донбасі, людина повинна відректися від права власності на нього. Про це сьогодні, 5 липня, у програмі "На самом деле" телеканалу "Дом" розповів перший заступник міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ростислав Замлинський.

Він нагадав, що вперше з початку збройної агресії Російської Федерації торік Міністерство реінтеграції розпочало програму виплат громадянам, чиє житло було зруйновано під час військових дій на Донбасі.

"Перші компенсації постраждалі отримали ще торік. На жаль, звернень було не так багато. Бо люди практично втратили довіру до органів влади, бо ними ніхто не опікувався. Так, говорили, але ніхто нічого не робив. І ми вперше почали цю роботу — спільно з Донецькою і Луганською обласними військово-цивільними адміністраціями та органами місцевої влади. І вже в цьому році ми побачили активність людей в цьому напрямку. Тобто люди повірили та почали подавати документи", — сказав Замлинський.

Пакет документів від постраждалих приймається на рівні військово-цивільних адміністрацій Донецької та Луганської областей.

"Там ці документи перевіряються, і приймається рішення про включення їх до списку компенсацій. Визначається розмір компенсації, список затверджується на рівні Донецької або Луганської ВЦА, наш заступник міністра бере участь у таких засіданнях", — продовжив заступник міністра.

При цьому досвід минулого року показав, що часто люди не мають документів, що підтверджують право власності на житло.

"Дуже важливо, щоб люди мали документи, які підтверджують, що зруйноване житло було в їх власності. Ми зіткнулися з ситуацією, коли був будинок, в ньому реально проживали люди, але у них немає документів про власність", — розповів Замлинський.

Якщо ж усі документи в порядку, людині визначається компенсація. Гроші спочатку передаються на область, а потім перераховуються безпосередньо на банківські карти одержувачів, додав заступник міністра.

"Ми очікуємо, що в цьому році 380 осіб отримають компенсацію за зруйноване житло", — повідомив він.

Після отримання виплат громадянин повинен відмовитися від права власності на своє зруйноване житло.

"Він повинен відмовитися від права власності на цей будинок. Це передбачено відповідним законодавством. Вносяться зміни до реєстру прав власності на нерухомість", — акцентував Замлинський.

Нагадаємо, що з початку цього року 135 власників зруйнованого в результаті російської агресії житла на Донбасі отримали грошові компенсації. Загальна виділена сума — 34,5 млн грн. До кінця року виплати отримають 380 сімей. Ще 400 сімей чекають своїх компенсацій, які вони повинні отримати до 2023 року.

Прямий ефір