Розуміють, що Зеленський не може мати мандата на поступки, — експерт про реакцію світових лідерів на звірства росіян

Звільнена Бородянка. Фото: kv.dsns.gov.ua

Візити лідерів держав до Київської області, де вони можуть безпосередньо побачити наслідки російської агресії, є дуже важливими. Такі враження дозволяють їм зрозуміти, чому Україна не піде на поступки Росії. Таку думку сьогодні, 4 липня, в ефірі телемарафону "Говорить Україна" телеканалів "Дом" та UA висловив експерт з питань зовнішньополітичних досліджень Національного інституту стратегічних досліджень Максим Паламарчук.

"Кожен обраний лідер, ми говоримо про демократично обраних лідерів, бачачи наслідки російської агресії, розуміє, що у президента Зеленського не може бути мандата на якісь територіальні поступки або щось таке, тому що чудово видно, до чого це призводить. Можна абстрактно говорити, що давайте домовимося, давайте якось із Росією... Але коли ти реально бачиш, що вони зробили, ти чудово розумієш, що будь-який народ, не тільки український, але будь-який інший народ, просто не дозволить своїм лідерам укладати будь-які угоди", — каже Паламарчук.

На його думку, такі візити та враження змінюють сприйняття ситуації іноземними лідерами. Вони формують розуміння, що Україні потрібна саме військова допомога, а не підштовхування її до якихось поступок.

Паламарчук вважає, що підтримка України збільшується, наголошуючи, що на сьогодні вона не може бути швидкою.

"На відміну від Росії західні держави не готувалися до війни такого формату... У міру того, як розгортатиметься промисловість [у країнах Заходу], відбуватимуться інші дії оборонного характеру, можливості допомоги мають зрости", — упевнений експерт.

Водночас він вважає основними умовами інтеграції України до західної спільноти перемогу у війні. Це головне для незворотності цієї інтеграції.

"Ми маємо найголовніше завдання — завершити перемогою війну. Тому що, на жаль, якщо будуть якісь не найкращі варіанти, у світі рідко буває щось незворотнім. Але якщо ми вистоємо, і якщо ми продовжуватимемо рухатися в напрямку Заходу, у нас з'являється історичний шанс справді влитися до лав західної спільноти, не як партнера, якого тримають на віддалі, а дійсно члена цієї спільноти", — резюмує Максим Паламарчук.

Читайте також: Кому зі світових лідерів варто побувати у зруйнованих РФ українських містах — думка Дунди

Медіа-партнери
Прямий ефір