Понад 20 млн грн і 2 місяці робіт: костел у Києві врятований після пожежі — який вигляд має (ФОТО, ВІДЕО)

Костел Святого Миколая. Фото: kanaldom.tv

У Києві в костелі Святого Миколая завершили протиаварійні роботи. Прикладом співпраці громади, бізнесу та держави назвав сьогодні, 31 січня, зроблене міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко. Торік в унікальному храмі, збудованому в неоготичному стилі архітектором Владиславом Городецьким, спалахнула пожежа, яка пошкодила значну частину будівлі, інформує "Дом".

За свою історію костел пережив 2 світових війни і дві пожежі. Перша сталася у 1943 році. За однією із версій, причиною був радянський артобстріл. Вдруге костел горів 3 вересня 2021 року.

Костел Святого Миколая. Фото: kanaldom.tv

Тоді під час вечірньої репетиції органного концерту зайнялися електродроти у дерев’яному корпусі інструмента. Полум'я швидко поширилося на покрівлю будівлі. Від вогню постраждав орган, внутрішнє оздоблення, унікальні вітражі. За кілька днів представники бізнесу зібрали на відновлення київського Нотр-Даму понад 20 млн грн.

Костел Святого Миколая. Фото: kanaldom.tv
Костел Святого Миколая. Фото: kanaldom.tv
Костел Святого Миколая. Фото: kanaldom.tv
Костел Святого Миколая. Фото: kanaldom.tv

"Ми маємо справу з безпрецедентною ситуацією, коли коштом благодійників фактично були проведені всі протиаварійні роботи. Досить швидкі темпи, а повірте, це непросто пройти всі бюрократичні процедури, зробити всі протиаварійні роботи. Тому ви є свідками досить унікальної події — співпраці громади, бізнесу, держави у відновленні храму", — наголосив міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко, який оглянув храм після проведених робіт.

Усередині костелу досі відчувається запах горілого, а на стінах — сліди від кіптяви. Але головне — протиаварійні роботи завершено.

Костел Святого Миколая. Фото: kanaldom.tv

Вони тривали менше двох місяців. Завдяки цьому собор фактично врятували від руйнування. Фахівці провели 24 види робіт усередині будівлі. Застосовували німецькі технології.

"Під час пожежі згорів орган, у ньому були різні сплави металу, які після горіння осіли на стінах. Прибирали десь вручну, десь м'яким способом з застосуванням нейтралізуючого розчину", — розповів інженер технічного нагляду Андрій Бондаренко.

Із 1 червня костел Святого Миколая має перейти в постійне користування римсько-католицької парафії. Національний будинок органної та камерної музики України, який багато років розташовувався у цій будівлі, планують перенести в кінотеатр "Київ".

"Нарешті у цьому нашому храмі, який був збудований киянами, парафіянами, який забрала й привласнила радянська влада, щоби в цьому храмі нарешті звершилася історична справедливість — відбувалися богослужіння", — каже настоятель парафії Святого Миколая отець Павло Вишковський.

Костел Святого Миколая. Фото: kanaldom.tv
Костел Святого Миколая. Фото: kanaldom.tv

Далі на собор очікує реставрація зовнішніх та внутрішніх фасадів. Зовнішні роботи планують розпочати у березні і завершити до кінця року. Внутрішні — триватимуть більше року. На них будуть залучати також кошти з державного бюджету.

Читайте такожЯк відновлюють костел Св. Миколая у Києві, показав Ткаченко (ВІДЕО)

Раніше повідомлялося, що для реставрації костелу Св. Миколая використовують унікальну німецьку технологію дбайливого очищення поверхні Arte Mundit. Вона дозволяє видаляти пил, сажу та інші забруднення без використання води на ліпнині, кераміці, гіпсі. Таку технологію використовували для реставрації пам'яток у Німеччині, Франції, Великій Британії та інших країнах.

Медіа-партнери
Прямий ефір