Допомога зараз та готовність до повоєнного відновлення України — підсумки зустрічі міністрів закордонних справ G7 (ВІДЕО)

Зустріч G7. Фото: apnews.com

Міністри закордонних справ країн "Великої сімки" зібралися 12-14 травня у Німеччині та знову продемонстрували єдину позицію щодо України. Велика Британія закликала надати Києву більше зброї, Франція запевнила українську владу в підтримці до перемоги. У саміті взяв участь і міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба, інформує "Дом".

Головний результат зустрічі: фінансовій, військовій та гуманітарній допомозі для України — бути. Як підтвердження — ЄС оголосив про додаткову військову підтримку на 500 млн євро.

"Українські чоловіки та жінки виявили неймовірну мужність і рішучість, зупинивши наступ російських солдатів на великих територіях країни. Але щоб у них і надалі були хоч якісь шанси у цій нерівній боротьбі, ми продовжимо допомагати як зі зброєю, яку ми можемо поставити, з допомогою людей, з фінансовою допомогою, насамперед, щоб Українська держава продовжувала функціонувати", — заявила міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок.

G7 підтвердила готовність взяти участь у відновленні України, зокрема у реконструкції міст, об'єктів інфраструктури та регіонів, які постраждали від російських обстрілів. Крім того, кожна країна готова додатково допомогти у сфері, в якій має успішний досвід. Наприклад, уряд Канади запропонував вивозити зерно з України, заблоковане в портах через російську агресію. Адже саме від української пшениці залежить життя мільйонів людей на Близькому Сході та у Північній Африці. Канада сприятиме вирішенню ще однієї проблеми.

"Сім'ї не можуть повернутися до своїх будинків, а якщо повертаються, то діти не можуть ходити в парки або на ігрові майданчики, тому що території заміновані. Канада вже багато років координує проблему розмінування. Тому ми оголосили про допомогу в розмінуванні по всій Україні, а також у просвіті населення у цьому питанні. Але нам потрібно робити більше, і ми робитимемо більше. Відновлення України неможливе без розмінування", — зазначила міністерка закордонних справ Канади Мелані Джолі.

На саміті Дмитро Кулеба запропонував передати Україні на відновлення заарештовані російські активи. А це — сотні мільярдів євро. Не оминули на зустрічі й тему санкцій проти РФ.

"Якщо цей пакет буде ухвалено без нафтового ембарго, я вважаю, що президент Путін може святкувати, бо це буде перший випадок, коли єдність Європейського Союзу буде порушена через позицію однієї країни — Угорщини", — заявив Кулеба.

Ця країна має проаналізувати гіркий досвід Німеччини та зробити висновок: дружба з Росією користі не принесе. За лояльність до Кремля з часом доведеться вибачатися, що нещодавно довелося зробити президентові ФРН Штайнмаєру.

Поки що міністр закордонних справ України продовжує дипломатичне турне. Кулеба вже зустрівся із держсекретарем США Ентоні Блінкеном. Обговорили військову підтримку Києва. В якості спеціального гостя Кулеба також взяв участь у засіданні Ради ЄС із закордонних справ. А потім вирушає до Гааги, де проведе зустрічі з членами уряду та парламенту Нідерландів.

Читайте також: Він лише зміцнив суверенітет та незалежність України, — Блінкен про провал планів Путіна

Прямий ефір