Украина наш дом

"Користі — абсолютний нуль": доцільність розриву дипвідносин з Росією прокоментував Кулеба

Дмитро Кулебаа. Фото: kanaldom.tv

Зараз для України неефективно розривати дипломатичні відносини з країною-агресором Росією. Про це заявив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба в Нью-Йорку (США), відповідаючи на запитання кореспондента телеканалу "Дом".

Він зазначив, що тему розриву дипвідносин постійно в тій або іншій формі порушують в українських медіа.

"Але це риторика, яка далека від реальної політики. Я розумію, що це красиве гасло, але користі — абсолютний нуль", — вважає Кулеба.

На його думку, такий крок потрібно було робити у 2014 році на початку окупації Криму й частини Донбасу.

"Дипломатичні відносини треба було розривати ще у 2014 році. Тепер же має відбутися щось мегакатастрофічне, щоб повернутися до цього питання. Тому що розрив дипломатичних відносин — це найвищий захід покарання", — заявив міністр.

Кулеба наголосив, що між Україною та Росією зараз "і так де-факто відносин майже немає".

"А йти зараз і просто так влаштовувати шоу, щоб їх розірвати, — це нерозумний крок. Я за різкі кроки, мене іноді звинувачують, що я надто різкий. Але я вважаю, що різкість повинна бути розумною, продуманою і своєчасною. А просто бігати, розмахувати руками та розривати відносини — це неефективно, я проти такого підходу", — резюмував він.

Повна версія інтерв'ю: Хочу почути чітку відповідь від ООН щодо Кримської платформи: інтерв'ю з міністром закордонних справ Дмитром Кулебою

Прямий ефір