Отримати СOVID-сертифікат у "Дії" стало простіше — як це зробити (ВІДЕО)

Иллюстративное фото: thedigital.gov.ua

Згенерувати COVID-сертифікат як на порталі, так і у застосунку "Дія" відтепер громадяни України можуть без використання електронного підпису, зокрема і Дія.Підпис. Достатньо буде авторизації через BankID чи Mobile ID. Уряд спростив отримання COVID-сертифікатів у "Дії". Про це сьогодні, 31 жовтня, повідомляє пресслужба Міністерства цифрової трансформації України, інформує "Дом".

Раніше у застосунку потрібно було підписувати запит на сертифікат Дія.Підписом (технологія фото ID, "підписувати обличчям"). На порталі використовували електронний ключ (файловий/хмарний носій).

Тепер для того, щоб отримати сертифікат у застосунку "Дія", має бути ID-картка чи біометричний закордонний паспорт. У іншому випадку це можна зробити на порталі. Достатньо буде згоди користувача. Створення сертифікату без підпису вже доступно в останньому оновленні застосунку, тож його треба оновити.

Так, щоб згенерувати COVID-сертифікат у застосунку:

  1. Оновіть застосунок "Дія" до останньої версії в AppStore або Google Play (3.0.18 для iOS, 3.0.14 — Android).
  2. Натисніть "Послуги" та виберіть пункт "COVID-сертифікати" — "Отримати сертифікат".
  3. Поставте галочку, щоб дати згоду на передачу даних з Електронної системи охорони здоров’я до "Дії".

Щоб згенерувати COVID-сертифікат на порталі:

  1. Авторизуйтеся на порталі.
  2. У меню "Послуги" натисніть пункт "Здоров’я", а потім — "COVID19-сертифікат про вакцинацію" або переходьте за посиланням.
  3. Дайте згоду на передачу даних з ЕСОЗ до "Дії".

Читайте також: Як подовжити дію COVID-сертифікату у "Дії" до року, розповіли у Мінцифри

Нагадаємо, від 8 листопада українці зможуть отримати довідку щодо протипоказань до вакцинації від коронавірусу. Це допоможе таким людям уникнути обмежень у "червоних" карантинних зонах.

Прямий ефір