Пів тонни сміття з дна річки Дніпро дістали водолази у Херсоні (ФОТО, ВІДЕО)

Экоакция к Международному дню Днепра. Фото: Facebook / Национальный природный парк "Нижнеднепровский"

Екологічну акцію на честь Міжнародного дня Дніпра провели в Херсоні. Водолази дістали з дна головної водної артерії України пів тонни сміття. Серед знахідок — скляні та пластикові пляшки, поліетилен, автомобільні покришки, повідомляє телеканал "Дом".

Метою акції було привернути увагу до забруднення річки.

"Можна сказати, на кожних п'яти квадратних метрах обов'язково лежить пляшка. Це сміття пересувається, його прибиває до берега, де купаються маленькі діти", — зазначають водолази, які проводили занурення.

Провести прибирання в Міжнародний день Дніпра вирішили волонтери. За їхніми словами, на сьогоднішній день річка в такому критичному стані, що це єдиний подарунок, який може хоч мінімально допомогти.

За даними звіту Рахункової палати України, Дніпро — на межі екологічної катастрофи. На поверхні води річкового басейну вже виявлено понад 160 забруднювачів: гербіциди, кадмій і нікель, а в самій воді — сільськогосподарські хімікати, фармацевтичні препарати та речовини, які використовуються в парфумерії. З важких металів виявлено цинк, мідь і ртуть.

"Останнім часом Дніпро справді викликає занепокоєння, оскільки збільшується хімічне забруднення від промислових підприємств, збільшується кількість важких металів. Ми знаємо про вже існуюче радіаційне забруднення в Дніпрі, збільшується біологічне забруднення, в якому ми винні самі, тому що використовуємо фосфатні миючі засоби" , — розповідає співробітниця Національного природного парку "Нижньодніпровський" Тетяна Крючкова.

Ще однією проблемою є втрата біоресурсів.

Щоб показати городянам, як засмічений Дніпро, волонтери на набережній організували виставку "Скриня скарбів". У скрині можна побачити все, що підняли з дна річки.

Волонтери нагадують, що чистота річки залежить від кожного з нас. Почати пропонують з найменшого.

"Потрібно використовувати не одноразовий посуд, а багаторазовий, а замість пакетів використовуйте контейнери — в них дуже зручно тримати їжу", — зазначають вони.

Сміття, яке підняли з дна річки під час акції, розсортують і віддадуть на переробку.

Читайте також: Захист довкілля в Україні — плани та ініціативи: "5 вопросов на злобу дня" з екологом Інгою Малько

Раніше глава Мінреінтеграції Олексій Резніков зазначив, що екологічна катастрофа на Донбасі може трапитися через кілька місяців.

Прямий ефір