Повного локдауну економіка не витримає, — Радуцький про нові обмеження

Михаил Радуцкий. Фото: kanaldom.tv

В Україні карантинні обмеження більш ліберальні ніж в Євросоюзі та в США. Про це сьогодні, 13 жовтня, в програмі "Украина на самом деле" телеканалу "Дом"заявив голова Комітету Верховної Ради з питань здоров'я нації, медичної допомоги та медичного страхування, народний депутат Михайло Радуцький.

"Варіант "дельта" коронавірусу, на жаль, найшвидкий. Тому поки прогноз гірше, ніж у 2020 році. І єдиний варіант, який може поліпшити цей прогноз або щоб він не збувся — це вакцинація. Іншого варіанту немає", — сказав він.

Додатково знизити зростання захворюваності допоможе посилення карантинних обмежень. При цьому повний локдаун в Україні вводити не планують. Як зазначив Радуцький, повний локдаун був актуальний для 2020 року, коли ще не було вакцин і не було вакцинованих.

"Локдаун вводиться для того, щоб "не покласти" систему охорони здоров'я. У зв'язку з тим, що у нас хоч маленькими темпами, але вже сьогодні близько 18% населення вакциновано, такий захід як повний локдаун вже буде неприйнятним. Буде застосовуватися так званий адаптивний локдаун", — пояснив очільник профільного комітету.

"Економіку ж теж потрібно підтримувати, не тільки систему охорони здоров'я. Ще одного повного локдауну не тільки наша, але будь-яка економіка вже не витримає. Тому витрачаються шалені гроші на закупівлю вакцин, на посилення системи охорони здоров'я. За всю історію світу такі гроші не виділялися на охорону здоров'я ", — додав він.

Радуцький пояснив, що при адаптивному локдауні продовжать працювати підприємства, на яких 100% персоналу вакциновані. У громадські заклади будуть допускатися відвідувачі, які отримали щеплення, або мають свіжий ПЛР-тест (термін дії 72 годин) чи тест на антитіла (термін дії 48 годин).

"Вважаю заходи, які вводить уряд, абсолютно адекватними. І вони, до речі, набагато менш жорсткі, ніж інші особливо демократичні країни — країни Євросоюзу, США. У нас заходи в порівнянні з ними набагато ліберальніше. Я прихильник все-таки тих заходів, які вводить Євросоюз і США. Але поки у нас уряд трохи більш демократичний, ніж уряди Німеччині, Франції, США ", — резюмував нардеп.

Читайте також: Правила пасажирських перевезень змінили через COVID-19 в Україні — перелік нових умов

Нагадаємо, Київська школа економіки прогнозує, що кількість смертей від коронавірусу з початку пандемії до кінця цього року може досягти від 68 до 92 тис. На сьогодні підтверджено майже 60 тис. смертельних випадків. Крім того, зараз в Україні спостерігаються найвищі за весь час пандемії показники заражень COVID-19 серед дітей.

Прямий ефір