Украина наш дом

Повноцінний пропуск здійснюється лише в "Станиці Луганській" — ситуація на КПВВ Донбасу

КПВВ на Донбассе. Фото: dpsu.gov.ua

Незаконні збройні формування (НЗФ) залишають повністю заблокованим рух у дорожних коридорах через контрольні пункти в’їзду-виїзду (КПВВ) "Щастя" та "Золоте" у Луганській області, "Гнутове", "Майорське" та "Мар’їнка" у Донецькій області. Про це за підсумками тижня повідомляє пресслужба Державної прикордонної служби України (ДПСУ) сьогодні, 24 липня, інформує "Дом".

Так, попри те, що контрольні пункти функціонують щоденно від 08:00 до 16:00, фактичний пропуск здійснювався лише у двох з них через дії НЗФ.

"Навпроти КПВВ "Новотроїцьке" окупанти розблоковують рух тільки для окремих громадян, двічі на тиждень — у понеділок та п’ятницю. У ці дні лінію зіткнення в контрольному пункті перетнули 588 осіб та 81 транспортний засіб до тимчасово окупованої частини Донеччини, водночас 559 осіб та 93 транспортні засоби проїхали на підконтрольну українській владі територію", — йдеться в повідомленні.

З семи відкритих КПВВ повноцінний пропуск здійснюється лише в "Станиці Луганській". За даними ДПСУ, пасажиропотік там був динамічним та у порівнянні з минулим тижнем збільшився на 35%. Загалом за тиждень через цей дорожній коридор на тимчасово окуповану територію України пройшли 9 991 особа, а на контрольовану територію — 10 019 осіб.

Під час заходів контролю прикордонники виявили 3 громадянина, які прямували на контрольовану територію за частково підробленими документами.

Прикордонники нагадують, що в КПВВ діють протиепідемічні заходи. Обов’язковою умовою залишається перебування в контрольному пункті у захисній масці (респіраторі) із дотриманням соціальної дистанції. Водночас під час дії в Україні "зеленого" рівня епідемічної небезпеки громадяни прибувають на контрольовану територію без проходження самоізоляції. А іноземцям для перетинання лінії дотику необхідно мати поліс медичного страхування.

Читайте також: Перепустка для перетину КПВВ на Донбасі — правозахисники нагадали, що треба зробити перед виїздом

Нагадаємо, що від 24 липня на українському кордоні не застосовуватимуть штрафи до жителів окремих районів Донецької та Луганської областей (ОРДЛО), які з гуманітарних причин порушили порядок в’їзду/виїзду з (на) тимчасово окуповані території (ТОТ) України. З переліком підстав можна ознайомитися тут.

Прямий ефір