Корисна їжа та нове обладнання — реформу шкільного харчування обговорюють на форумі у Бучі (ВІДЕО)

Открытие форума. Фото: ukrinform.ua

Сьогодні, 13 серпня, в місті Буча (Київська область) стартував регіональний форум "Реформа шкільного харчування". Відкрила захід перша леді Олена Зеленська, повідомляє "Дом".

"Головна мета цих форумів, мені здається, зрозуміла, але я ще раз про це скажу. Це донести єдине бачення реформи всім, розповісти про її основних складових, про розподіл завдань і обов'язків. Це дуже важливо. Це глобальна реформа, всеукраїнська реформа, про дітей і для дітей, для здоров'я наших дітей сьогодні і для здоров'я українців в майбутньому", — зазначила перша леді.

Організатори зазначають: головна мета заходу — донести до всіх єдине бачення шкільного харчування у навчальних закладах.

Так, вже з цього навчального року в українських школах введуть нове меню зі 160 страв, в розробці яких брав участь відомий український кулінар Євген Клопотенко.

У шкільних їдальнях з'являться традиційні українські страви, страви з раціону різних народів світу, безглютенові страви, безлактозні, а кількість фруктів та м'яса буде збільшено. Зменшиться цукор і сіль в раціоні. Згідно з останніми даними МОЗ, близько 50% дорослого населення вживає мало овочів і фруктів. А діти їдять утричі більше цукру і солі від втсановленої норми.

Сьогодні вже пройдено перший етап, розроблено меню. Тепер потрібно впровадити нові підходи. Перевірки в освітніх установах почнуться з 1 січня 2022 року. У Міністерстві освіти зазначили, що дають перехідний період з огляду на той факт, що не всі міські адміністрації встигнуть налагодити поставки продуктів до 1 вересня.

Крім того, як зазначив міністр освіти і науки Сергій Шкарлет, для зміни підходів у харчуванні одного меню недостатньо. Необхідно оновити обладнання харчоблоків, поліпшити якість продуктів і підвищити кваліфікацію кухарів.

"У березні 2020 року було проведено 4,5 тис. опитувань респондентів. Це велика кількість, і вибірка дуже значна. Але вся вона показала, що є проблеми в шкільному харчуванні. І уряд виділив освітню субвенцію в розмірі 400 млн грн на ремонт і придбання обладнання для їдалень, харчоблоків для навчальних закладів", — наголосив Шкарлет.

Крім теоретичної частини на форумі очікується, зокрема, майстерклас з приготування страв шкільного меню. Його учасники за 45 хвилин приготують сім страв шкільного харчування.

Читайте також: Здорове харчування, спорт та інклюзивне середовище: про пріоритети програми "Здорова Україна" розповіли в МОН

Нагадаємо, 400 млн грн на підтримку реформи шкільного харчування виділить Кабінет міністрів громадам в регіонах. Гроші спрямують на ремонт харчоблоків та створення в українських школах системи здорового та корисного харчування.

Прямий ефір