Украина наш дом

Показові помсту та розправу за саміт Кримської платформи РФ розпочала з кримських татар, — Чубаров

Задержание крымских татар в Симферополе 4 сентября. Фото: Facebook/Крымская солидарность

Після того, як шантаж та ультиматуми, що застосовувалися Кремлем напередодні інавгураційного саміту Кримської платформи, з тріском провалилися, Москва приступила до виконання погроз щодо її учасників. Насамперед масовими обшуками та затриманнями кримських татар у тимчасово окупованому Криму. Про це сьогодні, 5 вересня, заявив голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров на своїй сторінці у Facebook, інформує "Дом".

"Показові помсту і розправу вирішили розпочати з кримських татар, оскільки вони й так є заручниками в умовах тимчасово окупованого РФ Криму. Масові обшуки й затримання, проведені 3-4 вересня, російські окупанти вирішили закамуфлювати під диверсію, нібито здійснену групою кримських татар за посередництва першого заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Нарімана Джелялова", — написав він.

Чубаров додав, що наразі адвокати докладають усіх зусиль, щоби вступити в процес захисту своїх підопічних, "подолавши штучні перешкоди, створювані їм каральними органами РФ".

Також він повідомив, що завтра, 6 вересня, в Сімферополі відбудуться так звані "суди" щодо обрання запобіжного заходу Наріману Джелялу, Ельдару Одаманову, Азізу Ахтемову, Асану Ахтемову та Шевкету Усеїнову.

Читайте також: Обшуки й незаконні затримання в окупованому Криму — всі подробиці та список кримських татар (ВІДЕО)

Нагадаємо, раніше Чубаров висловив думку, що російська влада здійснює помсту за організований Україною саміт Кримської платформи новою хвилею обшуків і арештів кримських татар у тимчасово окупованому Криму, зокрема затриманням Нарімана Джеляла. З арештом Джеляла на півострові буде розгортатися нова, більш жорстока хвиля переслідувань кримських татар.

Читайте також: "Я календар перегорну і знов репресії Кремля" — акція на підтримку затриманих кримських татар відбулась у Києві (ФОТО)

Прямий ефір