Пошук розтяжок — найскладніше в роботі демінера на Донбасі, — HALO Trust

В роботі демінера на Донбасі найскладніше — пошук розтяжок, за день демінер може обробити до 30 кв. м території. Про це у програмі "На самом деле: Украина" телеканалу "Дом" розповіла Ася Болотова, координаторка з інформування про мінну небезпеку, помічниця з операцій HALO Trust.

Вона зазначила, що на Донбасі досить часто доводиться стикатися з протипіхотними мінами, які встановлені на розтяжці. Хоча застосування таких мін заборонено міжнародними договорами, Конвенцією про заборону застосування, накопичення запасів, виробництва і передачі протипіхотних мін та про їхнє знищення (Оттавська конвенція), а також іншими документами.

"Найскладніше, мабуть, — пошук розтяжок. Це займає дуже багато часу. Демінеру буквально потрібно промацати кожен міліметр землі. Ось за день, працюючи з пошуку розтяжок, демінер може обробити до 30 кв. м. Це не так багато з точки зору швидкості розмінування", — сказала Болотова.

В інших випадках можливе механічне розмінування.

"Є поля, де працює механіка, броньована техніка. Наприклад, коли кожен клаптик землі засмічений якимись металевими предметами, уламками або вибухонебезпечними предметами. І виявляти їх детекторами буде дуже довго та складно", — пояснила координаторка HALO Trust.

Ася Болотова наголосила, що конфлікт досі триває, "а це означає, що триватиме мінування території".

Повна версія інтерв'ю: Чим демінери відрізняються від саперів: про розмінування Донбасу говоримо з координаторкою HALO Trust Асею Болотовою

Нагадаємо, організація HALO Trust, починаючи з 2015 року, виявила на Донбасі 297 мінних полів загальною площею понад 26 млн кв. м. А за шість років було знешкоджено 8 млн кв. м.

Медіа-партнери
Прямий ефір