Украина наш дом

Погрози Кремля — аналіз останніх заяв російської влади та реакція України й світу (ВІДЕО)

Кремль. Фото: delfi.lt

Кадрові перестановки в силовому блоці — це денацифікація, санкції проти Росії роблять її економіку лише сильнішою, а на Україну у разі спроб нападу на Крим чекає "судний день". Такі заяви останніми днями робили представники російської влади. В Україні та світі цим заявам вже дали оцінку, повідомляє "Дом".

Щодня російські пропагандисти створюють десятки повідомлень, у яких виправдовують дії керівництва країни щодо так званої "спецоперації" в Україні. Але насправді п'ятий місяць війни демонструє, що Росія її програє. В оточенні президент РФ Володимира Путіна тепер змушені розпливчато говорити про терміни закінчення так званої "спецоперації", яку спочатку планували завершити за три дні взяттям Києва.

А західні санкції тепер називають платою за суверенітет, хоча насправді вони повільно, але помітно вбивають російську економіку.

"Ситуація в російській економіці набагато краща за те, на що очікував той самий колективний Захід, коли йшов на спроби блокади нашої економіки, запровадження санкцій тощо. Якщо розглядати в комплексі, то ситуація складна, але вона краща, ніж те, на що очікували західники", — сказав прессекретар президента РФ Дмитро Пєсков в інтерв'ю російським ЗМІ.

Офіційна представниця Міністерства закордонних справ Російської Федерації Марія Захарова вважає, що санкції проти Росії мають протилежний ефект і впливають саме на Європу.

"Так вони вже дочекалися. Боррель навіть цього не знає. Жозеп, ефект від антиросійських санкцій багато жителів ЄС миттєво відчули на собі", — заявила вона в Telegram.

Деякі глави держав та урядів дійсно вважають, що санкції проти Росії були помилкою, заявив Верховний представник ЄС із закордонних справ та політики безпеки Жозеп Боррель на зустрічі міністрів закордонних справ країн ЄС у Брюсселі. Водночас запевнив, що Євросоюз не припинить підтримувати Україну і продовжуватиме вводити нові санкції проти Росії. Навіть попри те, що Кремль використовує постачання газу до Європи як зброю.

"Європейські суспільства не можуть дозволити собі втому. Держави-члени, європейські суспільства та уряди Європейського Союзу повинні продовжувати підтримувати ухвалені ними рішення. Вони ухвалили рішення про обмежувальні заходи щодо російської економіки, і вони повинні їх дотримуватися", — вважає Боррель.

Якщо буде здійснено контрнаступ на окупований 2014 року Крим — це буде "судний день" для України, заявив заступник голови ради безпеки РФ Дмитро Медведєв:

"Це пряма та явна загроза, особливо в умовах того, що сталося з Кримом. Крим повернувся до Росії. І якщо якась інша держава, чи то Україна, чи країни НАТО, вважають, що Крим не є російським — для нас це системна загроза".

На такі погрози одразу відреагував президент України Володимир Зеленський.

"З Росії прозвучала чергова не дуже твереза заява про нібито "судний день" для України. Звичайно, ніхто не сприйматиме такого залякування", — запевнив глава держави.

На думку російського правозахисника Марка Фейгіна, у цьому випадку йдеться про можливе застосування ядерної зброї. Говорячи саме про нього, російські пропагандисти намагаються залякувати Україну, щоб змусити її капітулювати чи сісти за стіл перемовин на умовах країни-окупанта.

"Це ще й спосіб такого самозомбування — а ми така страшна країна, яка може чорт знає чим відповісти. З цього ж розряду заява Путіна: "А ми ще нічого не починали". Чого ви не починали? Чого такого ви ще не зробили. Все, що є в запасі, — це тактична ядерна зброя, яку Москва, на мій погляд, не може застосувати, усвідомлюючи наслідки. Зокрема наслідки для неї самої і застосування проти неї такої ж зброї", — каже Фейгін.

Він вважає, що в Росії усвідомлюють, у якій ситуації вони опинилися, і нічого крім такого шантажу вже не бачать як альтернативу. 1994 року, коли Україна заявила про без'ядерний статус, Росія підписала Будапештський меморандум. Тепер остаточно, хоч і не офіційно, відмовилася від своїх гарантій безпеки, про які йшлося в документі. Це загрожує Росії тим, що її мають позбавити права голосу і членства в Раді безпеки ООН.

Читайте також: Путін розпочав війну не тому, що ідіот, а тому, що глибинний народ РФ вимагав цього: інтерв'ю з економістом Савченком

Нагадаємо, в аналізі американського Інституту вивчення війни йдеться, що президент Росії Володимир Путін може використовувати ядерні погрози для стримування контрнаступу Збройних сил України на тимчасово окуповані частини Херсонської, Запорізької, Донецької та Луганської областей.

Прямий ефір