Украина наш дом

Погіршити моральний стан українців у питанні звільнення півдня: як Кремль маніпулює в іноземних медіа — приклади від ЦПД

Ілюстрація: ЦПД/telegram

Упродовж тижня, що минає, російська пропаганда за допомогою іноземних медіа спекулювала на темі можливого наступу українських військ на півдні України. Про це сьогодні, 21 серпня, повідомляє Центр протидії дезінформації при Раді національної безпеки й оборони України, інформує "Дом".

Маніпуляції Кремля ЦПД вбачає:  

  • У статті The American Conservative, де автор Вільям Лінд звинуватив Україну у надмірному висвітлюванні наступу на півдні. Водночас він провів паралель з наслідками битви на Курській дузі.
  • У статті Der Spiegel, де йдеться про неготовність Збройних сил України до наступальних дій. Однак, на думку військового експерта CSIS, зарано робити висновки з цього приводу.
  • У російських ЗМІ, які перекрутили зміст повідомлення Politico про підтримку України західними партнерами, намагаючись показати, що вона зменшується.

"Таким чином, маніпулюючи статтями іноземних медіа, Кремль намагається дискредитувати ЗСУ, погіршити моральний стан українців у питанні звільнення півдня", — констатують в Центрі протидії дезінформації.

Читайте також: На тлі успіхів ЗСУ ворог намагається тимчасово заморозити конфлікт: учасників інформкампанії назвали в РНБО

Прямий ефір