Подробиці законопроєкту про перехідний період розповіли в Мінреінтеграції

Игорь Ярёменко. Скриншот видео

Українська влада у законопроєкті про перехідний період намагається надати чітку відповідь на два надважливих питання: на яких засадах відбуватиметься деокупація окремих районів Донецької та Луганської областей, АР Криму та міста Севастополя, та що станеться після деокупації цих територій. Про це сьогодні, 18 березня, під час пресконференції "Діалог заради єдності — чи готова Україна?" розповів заступник міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ігор Яременко, передає кореспондент телеканалу "Дом".

"Ключовим є те, що в законопроєкті, який розробляється під керівництвом віцепрем’єра Олексія Юрійовича Резнікова, ми запровадили єдиний підхід до усіх тимчасово окупованих територій. На нашу думку, це дуже важливо з огляду на спроби РФ закрити питання Криму та міста Севастополя", — сказав Ігор Яременко.

Законопроєкт про перехідний період був розроблений наприкінці минулого року, нагадав він.

"Проєкт був представлений. Він був розісланий понад 150 стейкхолдерам як на рівні органів влади, так і представників неурядового сектору. Ми отримуємо величезну кількість коментарів, що говорить про те, що це надзвичайний проєкт. Звичайно, він буде доопрацьовуватися. Той драфт, який є на сьогодні, не є остаточним. Ми плануємо вийти на більш-менш остаточний драфт ближче до початку літа, десь у червні", — повідомив заступник голови Мінреінтеграції.

Остаточна версія законопроєкту буде супроводжена інформаційною кампанією, додав Ігор Яременко. Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України також має намір звернутися до Венеційської комісії, щоб отримати висновок щодо документа про перехідний період.

Раніше віцепрем'єрміністр — міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексій Резніков заявив, що в законопроєкті про перехідний період слова "колаборант" не буде через те, що у міжнародному праві й міжнародних судових інституціях це поняття не визнається як юридична категорія.

Під час пресконференції експерти обговорили аналітичний звіт "Діалог заради єдності — чи готова Україна?" Цей документ підготовлений після проведених у лютому 2021 року трьох круглих столів у міських громадах Херсона, Житомира та Вінниці. Учасниками стали представники органів влади та місцевого самоврядування, спільноти ветеранів АТО/ООС та переселенців, представники громадянського суспільства та місцеві ЗМІ. Загальна кількість учасників круглих столів — 86 осіб.

Читайте також: Україна змінила політику щодо окупованих територій, — Ташева

Медіа-партнери
Прямий ефір