Украина наш дом

Підозру у держзраді оголосило ДБР експрезиденту Януковичу

Виктор Янукович. Фото: Global Look Press

Слідчі Держбюро розслідувань (ДБР) письмово повідомили про підозру колишньому президенту України в державній зраді за підписання "харківських угод" на користь Російської Федерації.

Про це поінформували у пресслужбі ДБР, пише телеканал "Дом".

"Державне бюро розслідувань продовжує вживати заходів до встановлення та притягнення до кримінальної відповідальності осіб за вчинення злочинів на шкоду суверенітетові, територіальній цілісності та недоторканності, обороноздатності, державній та економічній безпеці України, що призвели до окупації Російською Федерацією Автономної Республіки Крим та міста Севастополя", — йдеться у повідомленні.

Слідчі встановили, що підозрюваний 21 квітня 2010, перебуваючи в Харкові, штучно створюючи передумови до збільшення чисельності військ РФ і умови їх перебування на суверенній території України, під приводом отримання знижки на газ, підписав від імені України угоду між Україною і Російською Федерацією. Цим документом було продовжено на 25 років термін перебування Чорноморського флоту РФ.

У ДБР пояснили, що за рік до цього ціна на газ зросла вдвічі і після знижки була все ще вищою за попередню, тобто фактично ніякої знижки не було.

Читайте також: Росія відповість за всі злочини в Криму, – Кориневич (ВІДЕО)

У результаті такими діями було спричинено шкоду:

  • суверенітетові України у вигляді фактичної втрати урядом України можливості здійснювати свої повноваження на тимчасово окупованій території Криму та в Севастополі на час окупації;
  • територіальній цілісності та недоторканності у вигляді окупації Збройними Силами РФ території Криму та Севастополя;
  • обороноздатності шляхом збільшення особового складу військ та військової техніки ЗС РФ на території України після підписання та ратифікації цієї Угоди;
  • державній, економічній безпеці України у вигляді захоплення об’єктів державної власності, які знаходяться на вказаній тимчасово окупованій території.

Раніше повідомлялося, що ексначальник карного розшуку поліції Сумщини разом зі спільником постануть перед судом за корупцію.

Прямий ефір