Підготовлення до "Кримської платформи" — на що чекати від історичної зустрічі і хто підтвердив присутність (ВІДЕО)

Окупований Крим. Фото: ukrinform.ru

На 23 серпня в Києві запланований саміт "Кримської платформи". Це перший за роки окупації саміт, де світові лідери шукатимуть шляхи повернення Криму Україні. Головна мета цієї платформи — відновити активне обговорення на міжнародній арені питання російської окупації Криму, повідомляє "Дом".

Про свою участь уже відкрито заявили США, Велика Британія, країни Балтії, Польща, Франція, Німеччина і Туреччина. Однак повний список країн в Міністерстві закордонних справ України не розголошують.

"Росія тисне і це теж причина, чому так зараз широко не поширюють цю інформацію про тих, хто буде персонально так і самі держави. Тому чекаємо, але я знаю, що Україна має підтвердження від багатьох країн. В будь якому випадку, це будуть делегації високого рівня, це будуть міністри, голови урядів або президенти. Ми точно ще не знаємо, але це точно буде високий рівень", — розповіла керівниця Кримської правозахисної групи Ольга Скрипник.

Учасники саміту за підсумками першої зустрічі підпишуть спільний документ про підтримку суверенітету і територіальної цілісності України.

"Буде Хартія, Кримська Хартія або інший документ, який підпишуть глави держав та урядів, в якому підпишуть ті принципи, до яких вони готові долучитися, щоб діяти на Росію з тим, щоб змусити її діяти в межах правового поля. Це перший крок. Стіл переговорів вже є, всадити за нього Росію — це вже питання часу та тиску. Але вже стіл готовий", — каже очільник Ради із зовнішньої політики громадської організації "Українська призма" Геннадій Максак.

Перший саміт "Кримської платформи" не закінчиться негайною деокупацію Криму, але визначить можливі важелі тиску на Кремль, кажуть правозахисники.

"Перше — це якраз політика невизнання, санкційна політика. Це також питання, пов'язані з правами людини та нормами міжнародного гуманітарного права. Далі — це питання економіки та екології, це питання, які пов'язані з культурною спадщиною, питання релігії, освіти, великий гуманітарний блок. Це якраз і є основні напрямки", — повідомила Ольга Скрипник.

Уже відомо, що на саміт прибудуть: президент Польщі Анджей Дуда, президент Латвії Егілс Левітс, президент Литви Гітанас Науседа, глава Євроради Шарль Мішель і верховний представник Євросоюзу із закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель.

Читайте також: Підсумки 27 липня: рік режиму тиші, 1033-річчя хрещення Київської Русі та звільнення з посади Хомчака (ВІДЕО)

Нагадаємо, що постанову про деокупацію Криму планують розглянути народні депутати на позачерговому засіданні Верховної Ради 23 серпня, в день старту "Кримської платформи".

Прямий ефір