Украина наш дом

Підтримка кримськотатарської мови з'явилася в Apple

Компанія Apple додала підтримку кримськотатарської мови в останньому оновленні своїх операційних систем. Про це повідомляє "Дом" із посиланням на Андрія Алексєєва, який звертався в компанію з проханням додати кримськотатарську мову.

Тепер мова корінного народу Криму доступна на пристроях компанії, на яких встановлена ​​остання версія операційних систем (iOS 14.5 або macOS 11.3) і якщо розробники додатків додадуть підтримку цієї мови. Раніше у розробників не було такої можливості.

Алексєєв зазначив, що звертався в компанію з проханням додати підтримку кримськотатарської мови з 2017 року. Її додали, вказавши як Crimean Turkish (crh).

Підтримка кримськотатарської мови з'явилася в Apple. Фото: Facebook Андрій Алексєєв

Зазначимо, кримськотатарська мова — це мова корінного народу Криму кримських татар. Вона належить до групи тюркських мов. Нею, за різними даними, розмовляє близько 500 тис. осіб по всьому світу. Вона внесена ЮНЕСКО до списку мов, які перебувають під серйозною загрозою.

Нагадаємо, що Мінреінтеграції розробило проєкт концепції розвитку та популяризації кримськотатарської мови до 2032 року. Про те, що він включає — читайте за посиланням.

Прямий ефір