Підтримка економіки під час війни: ініціативи уряду для бізнесу (ВІДЕО)

Ілюстративний скріншот відео: kanaldom.tv

Щоб країна могла успішно боротись, бізнес має відновити свою роботу — із таким закликом щодня виступає керівництво країни. А вийти з шокового стану економіці допоможуть спеціальні заходи підтримки, яких вживає держава, повідомляє "Дом".

Яна — баристка у кав'ярні Києва. Одній із небагатьох, які продовжують зараз працювати. Практично весь бізнес у сфері послуг у столиці зараз закрито. Але жінка припиняти працювати не збирається. За її словами, умови праці майже не змінились.

"Звичайно, клієнтів менше. Але люди все одно приходять поїсти, напої замовляють часто. Взагалі людей поменшало навіть на вулиці. Але ми не скаржимося. Вони є, і працювати якось треба... Зарплату платять вчасно, як і до війни. Тобто все так само, тільки ми працюємо на 4-5 годин менше", — розповіла Яна.

Однак попри роботу окремих підприємств, загальні наслідки війни для економіки є катастрофічними. За оцінками Європейської бізнес-асоціації, у повному обсязі продовжують працювати лише 13% підприємств, тоді як повністю зупинено 42%.

Одна з основних причин закриття — ризики. У цьому можна переконатися на прикладі щодо тихих у воєнному плані західних областей — там основна частина компаній продовжує працювати.

Тому зараз уряд вживає пакет радикальних заходів щодо створення комфортних умов для бізнесу.

"Підприємства з оборотом до 10 млрд грн зможуть перейти на сплату єдиного податку. Знімаємо всі інші обмеження щодо кількості робітників та видів діяльності, крім підакцизних товарів та грального бізнесу. Замість ПДВ та податку на прибуток підприємці платитимуть лише 2% від обороту. Також проєкт закону містить безліч інших позитивних новацій. Фізичні особи — підприємці 1-ї та 2-ї груп сплачуватимуть єдиний податок на добровільній основі", — перелічив ініціативи уряду прем'єр-міністр України Денис Шмигаль.

Крім того, соціальний збір за мобілізованих працівників тепер сплачує держава. Також скасовано акциз на паливо, податок на землі, на яких ведуться бойові дії, та всі перевірки, крім пов'язаних із безпекою та здоров'ям співробітників.

Все це має вирішити й другу головну проблему — нестачу працівників на місцях. Ризики для пересічних людей мінімізуються. І зараз усе керівництво країни на чолі з президентом закликає громадян повернутися до роботи.

"Поки держава воює, поки народ захищається, має зберігатися та відновлюватися економіка України. Наскільки це можливо в складних умовах. На вулицях міст має з'явитися життя. Там, де дозволяє безпека. Там, де це можуть забезпечити просто люди. Аптеки, торгівля, будь-який бізнес — не має значення який, просто може працювати сьогодні. Щоби країна жила, щоб уже починалося відновлення України. І це залежить від кожного з нас. Від кожного, хто здатний працювати", — наголосив президент Володимир Зеленський.

Зниження податкових зборів завжди позитивно впливає на розвиток бізнесу в державі. Як приклад, до спеціального економічного режиму "Дія.City" вчора, попри війну, підключилася вже сота IT-компанія.

Медіа-партнери
Прямий ефір