Під звуки обстрілів з боку НЗФ — як минув день у Станиці Луганській та на КПВВ (ВІДЕО)

Ілюстративний скриншот відео: uatv.ua

На околицях селища Станиця Луганська у Луганській області досі чути вибухи та стрілянину. Незаконні збройні формування (НЗФ) продовжують провокувати українських військових. Та попри це, контрольний пункт в'їзду-виїзду (КПВВ), єдиний, через який щодня можна перетнути лінію дотику, продовжував роботу в штатному режимі й сьогодні, 19 лютого. З боку ОРЛО на підконтрольну територію пройшло 840 осіб, у зворотний бік — 550, повідомляють з місця подій кореспонденти телеканалу "Дом".

Від ранку на КПВВ "Станиця Луганська" можна було почути, як працює приблизно міномет 120 калібру, заборонений Мінськими домовленостями. Але ситуація там була стабільна, за словами прикордонників, поки що його закривати сенсу немає.

"КПВВ "Станиця Луганська" функціонує у штатному режимі від 8 години до 16-ї. Наразі здійснюється пропуск осіб через лінію розмежування. Станом на 11 годину через лінію розмежування в обидва боки пройшло понад 800 осіб. Пропуск здійснюється фактично. У разі будь-якої загрози громадянам, які перетинають лінію розмежування, прикордонники здійснюють їхню евакуацію у сховища та надають їм допомогу", — повідомила пресофіцерка Луганського прикордонного загону Тетяна Летошко.

Цілий день поблизу Станиці Луганської чутно вибухи, люди переживають за власну безпеку, але продовжують перетинати лінію дотику в обидва боки. Люди хочуть проїхати на підконтрольну урядові територію України. Здебільшого це жінки. За їхніми словами, з того боку НЗФ не пускають чоловіків.

Прикордонники кажуть, що якщо стане небезпечно, то порушуватимуть питання про закриття переходу.

"На цей час не фіксується якогось загострення чи загроз для життя чи здоров'я осіб, які перетинають лінію розмежування. Але у разі виявлення таких причин ми негайно будемо ініціювати питання перед командувачем операції Об'єднаних сил щодо припинення роботи КПВВ та евакуації людей", — прокоментував керівник Луганського прикордонного загону Юрій Петрів.

За словами керівництва області, у разі загострення ситуації вже напрацьовано плани дій. Там готові прийняти всіх громадян України — як із підконтрольної Україні території, так і через лінію дотику. В одному тільки санаторії на Львівщині готові прийняти близько тисячі осіб. Але є занепокоєння, що НЗФ можуть обстріляти гуманітарний коридор, якщо його організує українська сторона.  

Зараз у Станиці Луганській вже обладнано 17 притулків, якими, у разі потреби, зможуть скористатися люди.

На лінії дотику побувала сьогодні і віцепрем'єр-міністерка України — міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук.

"Так. Це ескалація. Але ескалація, яка спровокована Російською Федерацією. Ми не хочемо нападати. У нас немає планів, які були б офензивними. Немає планів, які були б наступальними. Всі наші плани лише оборонні", — заявила вона.

Верещук зазначила, що сьогодні головне завдання України — аби весь світ знав, яка справжня ситуація складається на тимчасово непідконтрольних територіях та на територіях, розташованих вздовж лінії дотику.

"У нас є чітке розуміння, куди саме і яку кількість людей ми будемо вивозити. Ми про всяк випадок готові. Ми домовились з "Укрзалізницею". У нас є розуміння про залізничні вагони, які нам поставлять, щоб ми вивозили туди людей. Чітко ми розуміємо скільки у нас є транспорту, автобуси, мікроавтобуси, які ми будемо залучати. Ми про всяк випадок заправили всі шкільні автобуси. Тобто, ми готові до будь-якого розвитку подій", — розповів голова Луганської обласної державної адміністрації Сергій Гайдай.

У самій Станиці Луганській на вулицях людей майже немає. Цілий день НЗФ стріляли по околицях селища. Використовували автомати, міномети та гранатомети. За даними військових, ситуація контрольована.

Місцеві жителі вже склали тривожні валізки та з побоюванням спостерігають за загостренням ситуації.

До селища також приїхали іноземні журналісти, які хочуть дізнатися правду про те, що відбувається.

Читайте також: Пошкоджено будинки та водогін — десятки населених пунктів Донеччини постраждали через обстріли НЗФ (ФОТО, ВІДЕО)

Нагадаємо, раніше очільниця Мінреінтеграції Ірина Верещук заявила, що цивільне населення Донбасу чекає на управлінські рішення від української влади.

Медіа-партнери
Прямий ефір