Під обстрілами, через заміновані мости: як харківські волонтери допомагають українцям (ВІДЕО)

Ілюстративний скріншот відео: kanaldom.tv

Харківські волонтери активно допомагають людям, які сьогодні особливо цього потребують. Від Харкова до Бахмута вони возять гуманітарну допомогу: продукти, ліки, засоби гігієни, предмети першої необхідності. Усе це доставляють і на лінію фронту, і на окуповані території. Кожен виїзд — це величезний ризик для їхнього життя. Дорогою — обстріли, заміновані мости та російські окупанти. Однак без цієї допомоги люди у селах та селищах не виживуть. Про роботу волонтерів в умовах війни — у матеріалі журналістів телеканалу "Дом".

"Минулого разу їздили, то було гучно, лунали вибухи. Назад поверталися — теж щось поруч бахнуло, підірвана дамба, люди з того боку приїжджають, з цього — прохід шлюзом, там сантиметрів 70-80. Страшно. Всі ми люди, страх є, але хто цим займатиметься, якщо не ми", — розповів волонтер Олександр.

Волонтер Володимир Колій привозить допомогу у найгарячіші точки України. Він виріс в інтернаті у невеликому селищі Харківської області. Його інтернат залишився на окупованій території, де зараз перебуває понад 100 осіб: діти та дорослі — від 12 до 30 років.

"Коли я бачив, що там коїться на окупованій території, я і плакав ночами, і переживав... Але мені сказали — їдь до Харкова, там на тебе чекають люди і потрібна твоя допомога", — поділився Володимир.

У чоловіка інвалідність, але він не лише виконує волонтерські обов'язки, а й розповідає історії про свої поїздки у соціальних мережах.

"Ми їздимо до Донецької області, до Слов'янська, до Бахмута. Одягаємо бронежилети та їдемо. Ми доставляємо туди продукти, адже там часто ні магазинів, ні води, ні світла", — розповів волонтер.

Ліки, засоби особистої гігієни, продукти возять і на "нуль" для військовослужбовців ЗСУ, і для людей, які живуть на лінії фронту та на окупованій території.

"Немає зв'язку, немає, світла, немає води, немає комунікацій ніяких, тому крім продуктових наборів ми тепер ще завозитимемо генератори, очищувачі для води, обов'язково — фільтри, електричні, газові пічки", — розповіла волонтерка БФ "Єдність і сила" Наталія Сергієнко.

Будь-яка дорога на війні — величезний ризик, наголошують волонтери. Зараз, щоб потрапити до окупованих росіянами районів Харківської області, основний шлях пролягає через дамбу. Іноді доводиться чекати і по п'ять-шість годин.

"Перша дорога була через Коробочкине, вона замінована зараз. Там у нас загинули волонтери, які везли наш вантаж, підірвалися хлопці, теж допомагали. Вони звідти, місцеві, всі загинули. Тільки дамба, тільки таким чином, а далі — без машин, пішки, доїхали і понесли, мов мурахи", — розповіла Наталя.

Менш ніж місяць тому Анастасія поїхала з рідного села Семенівка. Зізнається, що життя в окупації було кошмаром. Нині вона допомагає волонтерам розвозити гуманітарку та сподівається, що повернеться до рідного дому, коли там піднімуть український прапор.

"Коли на тебе, на твій будинок наводить дуло танк, це дуже страшно, і коли вони їдуть повз твій будинок на танках і ти все бачиш, це жахливо. Я досі не можу прийти до тями через війну", — поділилася дівчина.

Наразі харківські волонтери готують 5 тис. продуктових наборів. Їх повезуть до Слов'янська Донецької області.

Читайте також: Жителі вірять у ЗСУ, волонтерять, чекають на перемогу — репортаж із Краматорська (ВІДЕО)

Медіа-партнери
Прямий ефір