Під обстрілами, без світла, газу та води: як виживають у Сіверську (ВІДЕО)

Сіверськ. Скріншот відео: kanaldom.tv

Українські волонтери з ризиком потрапити під обстріли з боку російської армії намагаються привезти людям, які залишаються у населених пунктах Донецької області, продукти та ліки. Один із їхніх маршрутів пролягає до міста Сіверськ, повідомляє "Дом".

Цього разу луганські волонтери доправили до Сіверська 60 коробок гуманітарної допомоги для 180 осіб. Вага кожної коробки — 17,5 кг. Усередині — крупи, консерви, олія. Гумдопомогу зібрали волонтери Дніпра для людей, які залишаються у Сіверську без світла, води, газу та під постійними обстрілами.

"Приїжджали ми ще позавчора. Тобто люди більш-менш забезпечені продуктами. Привезли ще 15 ящиків молока для дітей", — розповів волонтер Юрій.

У Сіверську залишилося менше чверті від довоєнного населення, і ці люди не хочуть залишати свої домівки. Їжу готують на вулиці.

"П'ятий місяць пішов: ні води, ні світла, ні газу, немає нічого. І кожні 10-15 хвилин обстріли. Касетними страшними бомбами. І, так би мовити, незручно готувати", — каже мешканка Сіверська Ганна.

"Ми вже й забули, що таке купання. Дощ як іде, з ринв наберемо. Перемо теж у тій воді. Нижню білизну, шкарпетки теж там перемо. Про купання мови немає", — додає мешканець Сіверська Віктор.

За словами місцевої мешканки Діани, вода, хоч технічна, хоч питна, у Сіверську коштує 1,50 грн за літр. Альтернатива — йти до криниці, набирати та приносити додому.

"У колодязі набрати і привезти нагору. Уявляєте, я тягну нагору — 2 км. На грубці готую. ​​Цеглини, і там я готую. ​​Дрова тягаю. Де бачу дощечку, я підбираю. Будинок згорів, я по воду ходила, там дощечка лежала... Я взяла, принесла, а мені кажуть: "О, це по-хазяйськи". Тому що все вже вирубали, все вже підібрали. Холод іде. А як далі? Опалення не буде. Що, теж на цеглині ​​готувати треба буде біля під'їзду? — питається Діана.

Через постійні бойові дії жителі не можуть виїхати за межі Сіверська. Тому ховають загиблих родичів та сусідів практично у дворах. Таким чином поховали, як розповідає місцевий житель Сергій, його сусідку, яка померла від онкології. Її син загинув за місяць до цього під обстрілом.

"Це почалося півтора-два місяці тому. Від початку війни ще можна було на цвинтарі ховати. А потім уже пішло, що не доїдеш туди. Її син жив у цьому будинку. Ось два хрестики — два хлопці поховані. "Приліт" у двір "касетками", хлопці не добігли до підвалу та до під'їзду. Накрило", — розповідає Сергій, показуючи могили.

Квартира Сергія пошкоджена обстрілами.

"У сусіда все було ціле. Через стінку від мене. Євробалкон був біленький, красивий. Нема його. Шматок даху вирвало — це вчорашній "приліт". Десь у такий самий час, як зараз", — каже Сергій.

До повномасштабного вторгнення Росії у Сіверську проживало трохи більше 11 тис. людей. Зараз залишилося близько 3 тис.

Читайте також: Загиблі сусіди, рекордні руйнування, діти під обстрілами: Краматорськ, Соледар, Сіверськ — очима журналістів "Дома" (ВІДЕО)

Медіа-партнери
Прямий ефір