Майже 12 тисяч повідомлень про воєнні злочини РФ подали українці — прокуратура закликає громадян не мовчати

Деокупований населений пункт. Фото: Facebook/Андрій Нєбитов

Прокурори документують воєнні злочини РФ шляхом отримання свідчень та доказів від громадян України — свідків та потерпілих, через спеціальний портал, матеріалів із відкритих джерел. Прокуратура закликає свідків не мовчати. Про це сьогодні, 27 квітня, повідомляє пресслужба Офісу генерального прокурора України, інформує "Дом".

"Кожен новий свідок — шанс притягнути до відповідальності російських військових, які свідомо вчиняли злочини в Україні. Кожен випадок, кожна деталь мають бути зафіксовані. Прокурори знають і розуміють, яку саме інформацію потрібно консолідувати. Вони також мають досвід збору доказів кваліфіковано, з їхнім оформленням згідно з міжнародно визнаними стандартами", — йдеться у повідомленні.

Так, 11 949 повідомлень подали українці на єдиний портал збору доказів воєнних злочинів РФ warcrimes.gov.ua.

Також прокурори отримують свідчення та докази звірств російської армії від біженців у спеціально облаштованих пунктах на державному кордоні.

Крім того, такі свідчення надають і вимушені переселенці у різних областях держави. Наразі українські прокурори вже допитали 8994 потерпілих та свідків. Також матеріали кримінальних проваджень постійно доповнюються інформацією з відкритих джерел.

За інформацією відомства, найчастіше громадяни свідчать про:

  • загибель та травмування рідних;
  • нанесення окупантами авіаударів по приватних будівлях та цивільній інфраструктурі їхніх зруйнованих міст і сіл.

Надати всю інформацію свідки чи потерпілі можуть:

  • віддалено на https://warcrimes.gov.ua — єдиний доказовий хаб, де акумулюється вся інформація про воєнні злочини РФ в Україні;
  • особисто прокурору в спеціально облаштованому пункті на кордоні, у разі виїзду;
  • прийти особисто до найближчої прокуратури та надати свідчення.

Кожному свідку гарантується конфіденційність, захист персональних даних та збереження доказів.

Читайте також: По сотні випадків на кожен день війни: з якого злочину росіян може початися міжнародний трибунал (ВІДЕО)

Нагадаємо, за даними генеральної прокурорки України Ірини Венедіктової, від 24 лютого, від початку повномасштабного вторгнення Росії до України, українські органи правопорядку зареєстрували 7759 воєнних злочинів за ст. 438 Кримінального кодексу України (порушення законів та звичаїв війни). А також вона назвала види злочинів, за якими правоохоронці фіксують, збирають докази та доводитимуть їх до суду.

Читайте також: Переселенці та біженці можуть отримати статус свідків і потерпілих від воєнних злочинів РФ, — Венедіктова

Прямий ефір