Чому важлива вакцинація від COVID-19, розповіли медики (ВІДЕО)

Фото АР

Майже 7 тис. українців отримали своє перше щеплення від коронавірусу. Індійським препаратом Covishield вже вакцинувалися президент, міністр охорони здоров'я та головний санітарний лікар України. Натомість майже третина українців не хоче робити щеплення цією вакциною. Наскільки безпечний і ефективний цей препарат, з'ясовували журналісти телеканалу "Дом".

Лікарка-інфекціоніст столичної Олександрівської лікарні Антоніна Градобик зробила щеплення від COVID-19 однією з перших. У необхідності вакцинації не сумнівалася ні на секунду, запевняє медик. Самопочуття після щеплення не погіршилося. В її відділенні щеплення зробив увесь медперсонал.

"Я відчувала сам момент ін'єкції. Зазвичай ми усі це відчуваємо. Але потім — ані ввечері, ані наступного дня, і до сьогодні ніяких симптомів я не відчуваю. Якщо обирати між користю, яку принесе це щеплення, і можливими ризиками, звичайно, я — за щеплення", — поділилася думкою лікарка.

Аналогічної думки і лікарка-інфекціоніст Чернівецької обласної клінічної лікарні Ольга Кобевко.

"Не сумнівалася взагалі. Я була готова ще пів року тому, коли ще розробляли ці вакцини", — сказала вона.

Чернівецький регіон зараз перебуває в "червоній" зоні через поширення коронавірусу. Напередодні від наслідків інфекції тут померли 12 осіб. Це найвищий показник добової смертності в області за рік. Проте з близько 150 медиків інфекційного відділення Чернівецької обласної клінічної лікарні на щеплення погодилися лише двоє лікарів і кілька медсестер.

"Коли на інфекцію є вакцина, ця інфекція автоматично стає керованою. Тоді вона для суспільства несе менше біди, ніж некеровані інфекції, тому я дуже чекала на вакцину від коронавірусу", — розповіла Ольга Кобевко.

Фейки про вакцинацію продовжує спростовувати міністр охорони здоров'я України Максим Степанов. Кілька днів тому він зробив щеплення від коронавірусу і почувається добре.

"Хочу розчарувати прихильників теорії зради — почуваюся абсолютно нормально, продовжую виконувати свої обов'язки. Вкотре наголошую, що ми забезпечили Україну абсолютно якісною, ефективною вакциною", — заявив глава МОЗ.

Індійський препарат Covishield активно використовують у світі. Канада зареєструвала його і підписала контракт на постачання 20 млн доз. Covishield, закуплений Україною, повністю ідентичний із вакциною AstraZeneca.

Сьогодні, 4 березня, очільник українського уряду заявив, що в Україні вже розпочалася третя хвиля епідемії коронавірусу. У зв’язку зі збільшенням захворюваності цілком можливе запровадження нового жорсткого локдауну. 

Читайте также: Скільки українців вакцинують від COVID-19 до кінця червня, розповів прем'єр (ВІДЕО)

Прямий ефір