Чому Україна повинна допомагати переселенцям, пояснила Ташева

"Переселенец", картина Сергея Ткаченко. Фото: radiosvoboda.org

Об’єднати українське суспільство під час реінтеграції окупованих територій Донбасу та Криму допоможуть внутрішньо переміщені особи (ВПО), проте їм дуже потрібна підтримка всієї країни. Про це під час форуму "Виборча реформа" заявила заступниця постійного представника президента України в АР Крим Таміла Ташева, передає "Дом".

"З 2015 року саме переселенці з Криму почали активно ставити питання участі у місцевих виборах. Треба згадати ситуацію — активні бойові дії на Сході. Кримчани, які вимушені були покинути територію півострова розуміли, що тимчасова окупація розтягується в часі. Відповідно їм потрібно інтегруватися у місцеві громади, тому вони це питання почали активно ставити", — нагадала Ташева.

Після масштабної кампанії щодо захисту виборчих прав переселенці з Криму та Донбасу отримали право голосувати на місцевих виборах. Проте багато з них, зокрема, кримчан досі не відчувають себе членами місцевих громад, зазначила правозахисниця.

За її словами, згідно з опитуванням, торік понад 40% переселенців використовували інструменти місцевої демократії. Проте їхня ключова теза була — вони не є мешканцями громад.

"Це питання, яке треба надалі розв'язати. Це питання не обов’язково потрібно розв'язати тим, що людина має змінити місце своєї реєстрації. Важливо сказати, що ВПО як з Криму, так і з Донецької та Луганської областей, неохоче хочуть змінювати місце реєстрації, а інколи це юридично достатньо складно", — зазначила заступниця постійного представника президента України в АР Крим.

Читайте також: Чому у переселенців вимагають довідку ВПО, пояснив юрист (ВІДЕО)

"Допоможіть переселенцям — і вони стануть апостолами миру", — процитувала Ташева слова голови Української греко-католицької церкви Любомира Гузара.

"Переселенці, які мають право голосувати, або отримують різні сервіси в Українській державі, розповідають про це тим людям, які проживають на тимчасово окупованих територіях: родичам, близьким, друзям. Коли ми надаємо широкий спектр можливостей для мешканців окупованих територій, зокрема медичних, освітніх, соціальних, ці люди будуть говорити на окупованих територіях, що Україна дбає про них", — пояснила Ташева.

Раніше повідомлялось, що Стратегію деокупації та реінтеграції Криму затвердив президент України Володимир Зеленський.

Читайте також: Які пільги є для ВПО та як їх отримати, розповіла юристка (ВІДЕО)

Прямий ефір