Чому Туреччина проти вступу Фінляндії та Швеції до НАТО — головні причини (ВІДЕО)

Прапор НАТО. Фото: share.america.gov

У відповідь на безпрецедентну агресію Росії все більше країн замислюються про свою безпеку. Навколо вступу Фінляндії та Швеції до НАТО розгорілися неабиякі пристрасті, інформує "Дом".

Нейтральні раніше Фінляндія та Швеція подали заявку на членство до НАТО, і Альянс із радістю готовий прийняти їх "екстерном".

"Ми спробуємо прискорити цей процес настільки, наскільки це можливо. Багато держав-членів НАТО заявили, що знайдуть прискорену процедуру", — сказав генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг.

Багато країн готові, але не всі: президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган висловився категорично проти.

"У нас немає позитивної думки щодо цього. Скандинавські країни — це як гостьовий будинок для терористичних організацій", — вважає він.

Анкара звинувачує скандинавські країни в приховуванні членів "Робітничої партії Курдистану", визнаної в самій Туреччині терористичною організацією. Також йдуть заяви про приховування послідовників Фетхуллаха Ґюлена, якого в Туреччині звинувачують в організації спроб державного перевороту в 2016 році. Але, крім політичних вимог, в уряді країни називають і фінансові.

"Ці країни мають припинити підтримувати терористичні організації. Експортні обмеження для такого союзника, як Туреччина, мають бути зняті", — зазначив міністр закордонних справ Туреччини Мевлют Чавушоглу.

У 2019 році, після вторгнення Туреччини до Сирії, Фінляндія та Швеція запровадили ембарго на постачання озброєнь із цієї країни. І тепер Туреччині випав чудовий шанс не лише насолити опозиції в екзилі, але й повернути торгові преференції.

Читайте також: Росії залишається лише істерити: рішення Фінляндії та Швеції про приєднання до НАТО прокоментував Мережко

Прямий ефір