Чому Путін не відповів за Іловайськ — роз'яснення Офісу генпрокурора

Юрий Рудь. Фото: kanaldom.tv

Президент РФ Володимир Путін досі не притягнутий до відповідальності у справі про Іловайську трагедію, оскільки це суперечить нормам міжнародного права. Про це у програмі "Украина на самом деле" телеканалу "Дом" заявив начальник Департаменту нагляду у кримінальних провадженнях щодо злочинів, вчинених в умовах збройного конфлікту, Офісу генерального прокурора Юрій Рудь.

"На сьогодні згадана особа не притягнута українськими правоохоронними органами до кримінальної відповідальності, оскільки, по-перше, існує так званий функціональний імунітет. Йдеться про міжнародне право. В українському законодавстві, у Кримінально-процесуальному кодексі відсутні заборони, визначені нормативно, для притягнення до кримінальної відповідальності перших осіб іноземних держав", — пояснив Рудь.

Глава департаменту доповнив, що Україна діє згідно з нормами міжнародного права.

"Водночас Україна — цивілізована країна. Ми поважаємо міжнародне право. Міжнародне право визначає функціональний імунітет для перших осіб держав, прем'єрміністрів, міністрів закордонних справ, а також очільників і співробітників дипломатичних місій. Так ось, на час виконання ними повноважень вони не можуть бути притягнуті до кримінальної відповідальності", — наголосив Рудь.

Існують відповідні прецедентні рішення, зокрема Міжнародного суду ООН у справі Конго проти Бельгії, де суд чітко визначив, що є функціональний імунітет щодо таких держав, продовжив очільник департаменту.

"Тому наші дії щодо притягнення до кримінальної відповідальності на цьому етапі однозначно викличуть позов Російської Федерації проти України до Міжнародного суду ООН, який, щодо світової практики, буде не на нашу користь. Крім того, ми розуміємо, що Інтерпол не оголошує за такими статтями в розшук. Ми розуміємо, що є Міжнародний кримінальний суд, який у своїй діяльності не керується жодними імунітетами. І ми активно співпрацюємо з Офісом прокурора Міжнародного кримінального суду в цьому напрямі. Передаємо відповідні аналітичні документи та інформацію", — резюмував Рудь.

Повна версія інтерв'ю: Право на правду: розслідування Іловайської трагедії коментує Юрій Рудь

Нагадаємо, наприкінці серпня 2014 року після запеклих боїв військові сил АТО потрапили до оточення під Іловайськом Донецької області. Згодом командування ЗС України домовилося про "зелений коридор". Однак окупанти не дотримали слова та обстріляли коридор, яким за домовленістю мали виходити українські військові. За офіційними даними, навколо Іловайська та в самому місті загинули 366 українських бійців, близько 450 отримали поранення, 300 потрапили в полон.

Читайте також: У справі про Іловайську трагедію до відповідальності притягнуто четверо чиновників ВС Росії, — Рудь

Медіа-партнери
Прямий ефір