Чому не варто ділити вакцини на "кращі" й "гірші", пояснили у МОЗ

Вакцинация в Украине. Фото: twitter.com/pfizer

Усі вакцини від коронавірусу мають однаковий кінцевий механізм дії — формування імунітету в людини, а відрізняються вони лише технологією виготовлення препаратів. На цьому наголосив міністр охорони здоров’я Максим Степанов, інформує "Дом" із посиланням на пресслужбу МОЗ.

Тому не потрібно чекати вакцину лише певного виробника, а інші вважати гіршими, зазначив міністр.

"Дуже багато розмов про побічні ефекти, але вони є у всіх вакцин — і у Pfizer, і в AstraZeneca. І вони завжди будуть, бо вакцина — це імунобіологічний препарат. Побічні ефекти можуть бути різними — може бути почервоніння на місці щеплення, може підвищитися температура. Такі ж явища спостерігаються, коли ми робимо щеплення від грипу", — сказав Максим Степанов.

МОЗ разом із провідними українськими інфекціоністами надаватимуть детальні роз’яснення громадянам про можливі побічні дії вакцин.

Також Степанов зазначив, що ефективність вакцини Oxford/AstraZeneca (CoviShield) — від 70 до 80%. Тобто така кількість людей не захворіють на COVID-19 після того, як їм зроблять щеплення. Ті ж, хто все таки інфікуються, перенесуть хворобу у легкій формі або навіть безсимптомно, незалежно від віку чи супутніх захворювань.

Нагадаємо, 24 лютого в Україні стартувала вакцинація від коронавірусу. Перше щеплення у нашій державі зробили черкаському лікарю.

Читайте також: Стало відомо, скільки щеплень від COVID-19 здійснили в Україні

Прямий ефір