Чому Єгипет відмовився, а Сирія погодилася купувати вкрадене з України зерно — деталі від Пендзина

Ілюстративне фото: minagro.gov.ua

За попередніми оцінками, російські окупанти із захоплених територій Херсонської та Запорізької областей вивезли через Крим 700 тис. тонн зерна. Далі це зерно Росія продає до третіх країн. Про це сьогодні, 22 червня, в ефірі марафону "Говорить Україна" телеканалів "Дом" та UA розповів член Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин.

Він повідомив, що це зерно спочатку спробували продати Єгипту, котрий через блокування українських чорноморських портів сьогодні має крайній дефіцит зернових.

"Але для країн та компаній, які торгують або скуповують крадене, — це досить серйозне бізнес-клеймо на майбутніх торгових угодах. Тому Єгипет відмовився від цього зерна, угоди не вийшло. І тому воно все пішло в Сирію. Вже є приклад двох кораблів — один корабель уже розвантажений, другий — на підході до Сирії. Сирія бере зерно, тому що має свої відносини з Російською Федерацією. А інші країни, попри голод і попри величезний дефіцит, зберігають свій світовий імідж, вони відмовляються від цього зерна", — сказав Пендзин.

Сьогодні приховати реальне походження зерна дуже складно. І весь світ знає, "що це за зерно, куди воно йде, звідки воно йде, яким чином воно потрапило на ці кораблі", зазначив економіст.

По-перше, Росія до кінця червня має нульову квоту на вивезення власного зерна, тобто експорт фактично закрито.

"Тому все, що сьогодні їде кораблями під російським прапором, це однозначно українське зерно", — сказав економіст.

По-друге, за будь-якою партією зерна "йде документів більше, ніж за людиною, яка перетинає кордон".

"Там і купа сертифікатів, що стосуються фумігацій (знищення шкідників та збудників хвороб, — ред.), що стосується походження", — перелічив експерт.

Читайте також: Що насправді відбувається у Чорному морі: інтерв'ю з главою Інституту Чорноморських стратегічних досліджень Андрієм Клименком

Нагадаємо, що протягом 8 останніх років Росія вивозить зерно з окупованого Криму. Це зерно йде через порти Туреччини, воно перевозиться переважно на комерційних судах, які належать судновласникам Сирії, а також Лівії та Лівану. Значна частина цього зерна розвантажується не тільки у портах Сирії, ай у портах Туреччини.

Читайте також: Два основні маршрути: про перші спроби експорту українського зерна розповів Пендзин

Медіа-партнери
Прямий ефір