Чому децентралізація — успішна реформа, пояснив експерт

Иллюстративное фото: dostyp.com.ua

З 2014 року в Україні триває реформа децентралізації. Її проміжні результати, перспективи, переваги та недоліки обговорили на форумі "Україна. 30", який розпочався 28 липня і завершується сьогодні, 29 липня. Реформу назвали однією з найуспішніших в Україні. Які для цього є підстави — розповів голова Асоціації малих міст України Павло Козирєв в програмі "5 вопросов" телеканалу "Дом".

"Якщо говорити просто, то суть децентралізації в тому, що дедалі більше послуг держава передає на рівень місцевого самоврядування, де громадяни самі обирають, хто буде "менеджером" і виконуватиме ці послуги", — пояснив експерт.

Водночас, за словами Козирєва, суттєво зменшується рівень корупції на місцях.

"Особливо на рівні невеликих міст. Розумієте, до Києва далеко, до губернатора далеко, а мер — він тут, його можна зустріти на вулиці, він живе на очах у людей, усі бачать, на чому він їздить, як змінилися його житлові умови", — зазначив експерт.

Він наголосив, що децентралізація — це передусім оптимізація системи управління.

"Питання децентралізації в тому, що ми даємо більш ефективну систему управління, тому що місцеве самоврядування — це не так влада, як сфера послуг, просто послуги специфічні, муніципальні, але це — сфера послуг. І самі люди для себе краще організовують такі послуги, ніж хтось нав'язаний державою, хто сидить далеко і не живе на цій території", — пояснив Козирєв.

Повна версія інтерв'ю: Децентралізація — як працює реформа та її переваги: "5 вопросов" з Павлом Козирєвим

Нагадаємо, раніше Кирило Тимошенко заявив, що надходження до місцевих бюджетів України за 7 років зросли у 2,5 рази, а власний ресурс громад збільшився приблизно в 4,5-5 разів.

Медіа-партнери
Прямий ефір