Украина наш дом

Побічна реакція на COVID-вакцину в Україні проявилася у 0,5% випадків, — Степанов

Максим Степанов. Фото: moz.gov.ua

Із понад 62 тис. щеплень від коронавірусу, які були проведені в Україні, незначні побічні дії проявилися лише у 361 людини. Двоє із вакцинованих потребували нагляду лікарів. Про це розповів міністр охорони здоров’я Максим Степанов, повідомляє "Дом" із посиланням на "Укрінформ".

"На понад 62 тис. вакцинацій у нас була зареєстрована всього 361 побічна реакція — 0,5%. З них тільки дві реакції потребували нагляду лікарів. В одному випадку це був початок анафілактичного шоку, алергічна реакція. Ще в одному випадку було підвищення температури впродовж двох діб, і лікарі вирішили, що потрібно спостерігати за цією людиною", — сказав очільник МОЗ.

Він додав, що побічні реакції можуть бути на будь-яку вакцину, при цьому 0,5% — це доволі незначний показник.

Для того, щоб вчасно виявити розвиток алергії, за людиною після вакцинації спостерігають упродовж пів години.

"30 хвилин людина перебуває під наглядом. Тому що реакція негайного типу проявляється упродовж 20-30 хвилин, далі вже її не буде. Але таку реакцію дуже швидко блокують медичні працівники", — пояснив Максим Степанов.

У решті зафіксованих випадків побічні реакції були незначні — або підвищення температури, або головний біль, або почервоніння у місці введення вакцини.

Нагадаємо, 62 тис. українців отримали першу дозу COVID-вакцини.

Читайте також: Чому країни ЄС не діляться з Україною COVID-вакцинами, розповіли в МЗС (ВІДЕО)

Прямий ефір