По Україні РФ може завдати тактичного ядерного удару, стратегічний удар Кремль залишить для США, — Синовець

Ілюстративний колаж: svoboda.org

Росія в крайньому разі може завдати по Україні тактичного ядерного удару — стратегічний удар Кремль залишить для США. Таку думку сьогодні, 14 серпня, в ефірі марафону "Говорить Україна" телеканалів "Дом" та UA висловила керівниця Центру непоширення ядерної зброї Поліна Синовець.

Вона нагадала, що у РФ вже неодноразово заявляли, що нинішня повномасштабна війна в Україні — це насправді протистояння Росії та Заходу, і насамперед Росії та США. І РФ зараз використовує всі важелі, "щоб шантажувати, тиснути, лякати Сполучені Штати та союзників".

Один із таких важелів — 8 серпня Росія тимчасово вивела свої ядерні об'єкти з-під інспекції США за договором про скорочення стратегічних наступальних озброєнь (СНО). Офіційна причина — відсутність прямого авіасполучення між країнами та зростання захворюваності на коронавірус у США.

"Припинення режиму інспекції стало одним із кроків. Це вже якийсь меседж Сполученим Штатам. Такий демарш Росії за договором СНО — це певною мірою спроба натякнути, що якщо США поводитимуться не так, як хотіла б Росія, то війна в Україні може вийти з рівня регіональної та наступною жертвою може стати Америка. Адже стратегічне озброєння Росії може досягати США (але, до речі, і навпаки). Мабуть, це такий загальний натяк — мовляв, бійтеся нас, ми страшні, непередбачувані, хтозна, що ми зробимо наступного разу", — прокоментувала Синовець.

Проте Росія навряд чи вийде повністю із договору про СНО, бо він відповідає її інтересам.

"Так, звичайно, в інтересах США знати, скільки у Росії і яких видів озброєння, як вони літають, як вони зберігаються, як випробовуються. Те саме Росії потрібно знати про США. Особливо з урахуванням, що у США в 10 разів більше можливостей розвивати свої стратегічні ядерні сили, ніж у Росії. Тому в їхніх же інтересах тримати руку на пульсі, розуміти можливості та наміри США. А без договору контролю над озброєннями це неможливо", — наголосила експертка.

Але далі шантажу, тиску з використанням ядерного озброєння Росія поки що не піде. Хоча щодо України зберігається ризик використання тактичної ядерної зброї, яка застосовується на ближні відстані.

"Якщо говорити про Україну, то це, найімовірніше, тактичний удар. І тут поки що висока ймовірність використання Росією ядерної зброї. А стратегічні сили (на далекі відстані, — ред.) будуть задіяні у відносинах між Росією та США. Але мені здається, що Росія на це не піде, бо якщо завдати удару по країні НАТО, тим паче по США, основною жертвою конфлікту стане сама РФ. Звісно, США постраждають. Але, враховуючи кількість, якість та можливості ядерних сил США, від Росії теж мало що залишиться", — вважає Синовець.

Вона додала, що "інстинкт самозбереження у президента Путіна є абсолютно точно". Тому доводити відносини РФ — США до рівня стратегічного ядерного протистояння, передусім, не в інтересах Росії.

Медіа-партнери
Прямий ефір