План щодо запобігання агресії РФ — коментар Карпентера (ВІДЕО)

Майкл Карпентер. Фото: novosti.dn.ua

Загроза вторгнення Росії в Україну стала ключовим питанням на зустрічі міністрів закордонних справ країн-учасниць ОБСЄ. Про це в ексклюзивному інтерв'ю "Новинам Донбасу" заявив постійний представник США при організації Майкл Карпентер. Особливу увагу дипломати приділили тому, що можуть зробити країни-учасниці ОБСЄ, щоб запобігти наступу російських військ на Україну, інформує "Дом".

"Ми повинні вести діалог з Росією, що ми й робимо, і наш держсекретар зустрівся з міністром закордонних справ Лавровим тут, у Стокгольмі. Ми продовжуватимемо брати участь на всіх рівнях, зокрема у військових переговорах, дипломатичних зустрічах та зустрічах на найвищому рівні. Ми вважаємо, що це важливо. Але чи має Кремль намір і зобов'язання деескалації, ми не знаємо", — сказав Карпентер.

Тому необхідно підготуватися до всіх непередбачуваних обставин.

"Переконатися в тому, що якщо вони вирішать вжити заходів, витрати будуть надзвичайно високими. І Росія розуміє, що це буде стратегічною помилкою для Кремля", — додав він.

На російському державному телебаченні постійно транслюються повідомлення про загрози НАТО на адресу РФ. І вони вимагають від України бути нейтральнішою в цьому випадку. Як передають "Новини Донбасу", постійний представник США при ОБСЄ зазначив, що НАТО — це оборонний альянс. Більшість наявної в нього техніки та озброєння, особливо на східному фланзі Альянсу, має оборонний характер.

"Коли міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров стверджує, що держави НАТО загрожують Росії, подивімось, що НАТО розгорнуло на кордонах Росії в країнах Балтії. У нас є багатонаціональні батальйони в кожній із країн Балтії... Росія має десятки та десятки бригад на західному кордоні. Так що думати, що невелика концентрація багатонаціональних військ може якимось чином брати участь у наступальних діях проти армії, яка в 10, можливо, в 15 разів більша на іншому боці кордону, просто смішно", — сказав Карпентер.

Російській стороні корисно уявити НАТО як постійну загрозу, що оточує Росію.

Карпентер також зазначив, що Україна сильно постраждала від агресії з боку Росії за останні сім років, і за цей час вона намагалася створити свої демократичні інститути.

"На мій погляд, трансатлантична спільнота НАТО та ЄС має підтримувати Україну в її зусиллях щодо реформування інститутів управління, щоб стати яскравим маяком демократії у регіоні", — повідомив постійний представник США при ОБСЄ.

Він також наголосив на важливості роботи Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ.

"Ми вважаємо, що їхня робота має життєво важливе значення для регіону та дозволяє отримати нейтральне уявлення про факти порушення режиму припинення вогню… Це найважливіший компонент Мінських угод. Вони наголошують, що мережа міжнародних спостерігачів повинна мати безперешкодний доступ до російсько-українського кордону. Наразі вони цього доступу не мають. Але це життєво важливо для запобігання конфлікту", — резюмував Карпентер.

Читайте також: Відвести війська та виконати Мінські угоди: про підсумки зустрічі Блінкена та Лаврова повідомили у Держдепі США

Нагадаємо, у столиці Швеції з 1 грудня триває щорічна зустріч міністрів закордонних справ країн-учасниць Організації з безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ). У ній беруть участь делегації 57 країн. Швеція приймає нинішню зустріч міністрів закордонних справ, оскільки наразі головує в ОБСЄ.

2 грудня держсекретар США Ентоні Блінкен провів зустрічі з міністрами закордонних справ України та Росії — Дмитром Кулебою та Сергієм Лавровим.

Читайте такожНа зустрічах очільників МЗС країн ОБСЄ та країн НАТО порушувалася тема Росії та України, — Андреа Калан

Медіа-партнери
Прямий ефір