План оборони, санкції, боротьба з COVID-19 та російською агресією — головні підсумки засідання РНБО (ВІДЕО)

Заседание СНБО Украины 15 октября. Фото: president.gov.ua

Сьогодні, 15 жовтня, у Києві під головуванням президента Володимира Зеленського відбулося чергове засідання Ради національної безпеки і оборони (РНБО) України. Воно минуло в оновленому складі та тривало довше, ніж зазвичай. Серед основних тем засідання — боротьба з коронавірусом, План оборони України, нові санкції. Всього було розглянуто понад десяток питань, повідомляє "Дом".

Так, було затверджено перший фундаментальний документ для забезпечення безпеки країни — План оборони України. Секретний документ готували два роки.

Також ухвалили Стратегію інформаційної безпеки країни — як один з головних елементів у боротьбі з гібридною агресією Росії.

"Йдеться саме про ситуацію інформаційної безпеки. Ви знаєте, що ми перебуваємо в складному стані, це те, що стосується агресії Російської Федерації, і вона є не тільки на фронті, вона є на інформаційному фронті, вони використовують засоби масової інформації для впливу на нашу країну, на наших людей", — розповів Данілов.

РНБО також затвердила Стратегію біобезпеки та біологічного захисту, відповідно до якої органи державної влади мають відпрацьовувати виклики в цій сфері, зокрема щодо протидії пандемії COVID-19.

Крім того, РНБО розширила список людей, які потраплять під санкції за організацію незаконних "виборів" депутатів Держдуми Росії на території тимчасово окупованого Криму та окремих районів Донецької та Луганської областей (ОРДЛО).

"На сьогодні було ухвалено рішення щодо тих людей, які брали безпосередню участь в голосуванні. Забезпечували роботу по виборах на території Криму, на території Донецької та Луганської областей. Ці люди, ми продовжуємо вводити проти них санкції. Сьогодні були застосовані наступні санкції проти 237 осіб", — повідомив Данілов.

Питання боротьби з російською агресією було одним з головних на засіданні. Прессекретар президента України Сергій Никифоров розповів про те, що зараз в різних варіантах готується зустріч "нормандської четвірки", але розв'язання питань безпеки та врегулювання ситуації на Донбасі в Нормандському форматі заблоковані Росією.

"Усі три лідери — Володимир Зеленський, Ангела Меркель (канцлерка Німеччини, — ред.), Еммануель Макрон (президент Франції, — ред.) — вони готові і хочуть проведення зустрічі на найвищому рівні. У Ангели Меркель не так багато часу залишилося на посаді це зробити, але вона чітко висловила своє бажання зустрітися. Чуємо заяви з російського боку, що там такого бажання немає. Начебто прозвучало, що могли б зустрітись на рівні міністрів, але знову ж таки офіційно з Росії до України якось офіційної готовності зустрітись хоча б на рівні міністрів так само не надходило", — розповів Никифоров.

Багато уваги РНБО приділила і внутрішнім питанням безпеки України. Зокрема, проблемі незаконного використання природних ресурсів. Питання ліцензій на користування надрами буде і далі на контролі РНБО.

Секретар РНБО Олексій Данілов не виключає — на наступному засіданні їм доведеться порушувати питання цін на газ, якщо побачать загрозу енергетичної кризи. А також повертатися до аналізу тих рішень, які РНБО ухвалила раніше, адже не всі укази виконуються. Хоча, були проконтрольовані санкції проти злодіїв в законі та контрабандистів. Наприклад, за словами Данілова, після того, як були введені санкції проти топконтрабандистів, на 47 млрд грн збільшилися надходження до держбюджету.

Читайте також: Усі казали, що це кладовище, — Зеленський прокоментував діяльність РНБО

Нагадаємо, що напередодні засідання РНБО президент Володимир Зеленський вивів з РНБО колишнього спікера парламенту Дмитра Разумкова та ввів чинного голову Верховної Ради Руслана Стефанчука. На засідання також приїхали міністр юстиції Денис Малюська та міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко.

Читайте також: Підсумки 15 жовтня: засідання РНБО, проєкт "Нове село" та розширення "червоної" зони карантину (ВІДЕО)

Прямий ефір