"Нація незламних" від Probass ∆ Hardi: музикант Артем Ткаченко презентував новий трек на підтримку української нації та ЗСУ

Артем Ткаченко. Скриншот: kanaldom.tv

Лідер гурту Probass ∆ Hardi Артем Ткаченко завітав до студії "Ранку Вдома" із сюрпризом для глядачів — прем’єрою пісні "Нація незламних". Окрім цього, музикант поділився історіями про волонтерство на сцені, розповів про тур університетами України та збори на ЗСУ, а також про нове життя хіта "Доброго вечора, ми з України!".

Ведучі — Ірина Хоменко та Дмитро Слівний.

Артеме, дякуємо Вам за саундтреки національно-визвольної війни. Як минув 2022 рік для вашої команди? Чим зараз живе ProbassHardi?

— Це був складний рік, але дуже багато роботи вдалось зробити. Спочатку ми просто допомагали, переселенцям у нашому рідному Кременчуці. Потім, коли нас почали запрошувати на благодійні концерти, ми зрозуміли, що своєю творчістю суттєво допомагаємо країні. Наприклад, телеміст з Польщею зібрав відразу декілька мільйонів доларів, що нас дуже шокувало і ми почали приймати всі запрошення на концерти. Тож по суті ми возили та роздавали гуманітарну допомогу і виступали.

Вже наприкінці року подалися у тур університетами України. 15 міст об'їздили: Суми, Харків, Рівне, Одеса. Ми поставили собі за мету зібрати кошти на ЗСУ та подякувати нашим студентам, які залишилися в країні, будують тут кар'єру, створюють сім'ї й готові відбудовувати Україну. Врешті нам вдалося, за допомогою ще й наших партнерів, зібрати 350 тисяч гривень. Суму розподілили між різними підрозділами, в основному на закупівлю техніки.

— Як вас зустрічали студенти, як взагалі цей тур відбувався?

— Студенти дивувалися, що до них приїздили з концертами. Ми самі стали на деякий час студентами, бо жиди в гуртожитках та харчувалися у столових. Ми це, звісно, робили для економії грошей, щоб більше зібраних коштів передати ЗСУ. Загалом у турі нас було семеро. Звісно були міста де не так виступати хотілося, як послухати місцевих жителів. Наприклад, Суми й Харків не вірили в те, що до них приїхали з концертом, а ми просто хотіли молоді сказати: "Дякую!".

До речі, як вам жилося в гуртожитку?

— Відверто кажучи, у нас є такі гуртожитки, як готелі. Там все є, дуже тепло, гарно і затишно. Були і такі, не називатиму міста, куди б не хотілося б повертатися. Після перемоги, думаю, їх покращать.

— Чи було натхнення писати нову музику? Чи змінився стиль під впливом війни?

— Всі ж знають, що наш головний трек — "Доброго вечора, ми з України!", ми написали ще до війни. Коли вже почалося повномасштабне вторгнення, ми думали, що перестанемо писати музику. Команда вважала, що це не на часі. Потім люди почали писати нам історії, пов'язані з нашими треками. Зокрема, про те, як під наші треки виїжджали з окупації. Тоді ми вирішили, що не будемо припиняти писати музику. Тож з часом у нас з'явився певний графік: зранку ми на студії пишемо треки, а з полудня — волонтеримо. Саме за треками можна прослідкувати все, що ми відчували та пережили минулого року.

— Ви згадали про трек "Доброго вечора, ми з України!". Вже під час війни хіт переписали з національним оркестром НАОНІ. Розкажіть, як з'явилася ця ідея і чому ви вирішили зробити ребрендинг?

— Відверто кажучи, у мене з дитинства була мрія записати трек з оркестром. Коли був День Незалежності, ми хотіли зробити якийсь подарунок українцям, і вирішили переписати трек "Доброго вечора, ми з України!". НАОНІ відгукнулись на нашу пропозицію. Ми партитури розписали, були репетиції. Ми навіть встигли зняти кліп на цю роботу. Версія з оркестром лише покращила трек, як на мене!

— Як вдається працювати в умовах знеструмлень та частих повітряних тривог?

— На концерти беремо з собою генератор і паливо. Для простого шоу — вистачає. З приводу запису пісень та знімання кліпу — шукаємо слушні моменти. Завдання ворога — знищити нас як націю і знищити культуру. А культура — це про націю, тож ми не можемо дати їм такого шансу. Вони й так все в нас крадуть і навіть переробляли "Доброго вечора, ми з України!". Тому наше завдання писати якомога більше музики і якомога вище підіймати нашу культуру, щоб ми були першоджерелом, щоб нас наслідували, нас слухали.

— Розкажіть про новий трек "Нація незламних".

— Це новенька пісня, ексклюзив. Ви перші його почуєте. Взагалі це історія про те, що нація — це захист. Тобто бути нацією — це бути захищеними. Українцям не можна зараз сваритися, тільки об'єднуватися і бити ворога.

— Ви диски не плануєте випускати зі своїми треками? Де взагалі вашу музику можна знайти?

— Днями ми були на лейблі й нам запропонували зробити платівки. Це прикольна історія, подивимося. Зараз музику нашу можна знайти в інтернеті. Приєднуйтесь до нас у соцмережах.

Також цікаві гості "Ранку Вдома": НАОНІ: як оркестр народних інструментів воює на мистецькому фронті

Медіа-партнери
Прямий ефір