Письмова відповідь США та НАТО про "гарантії безпеки" обернулася проти Росії, — Юнусов (ВІДЕО)

Аріф Юнусов. Фото: aravot-ru.am

США та НАТО передали Росії відповіді на її пропозиції у сфері безпеки. І результат не зіграв на руку РФ, а навпаки, — обернувся проти неї. Таку думку висловив політолог-конфліктолог Аріф Юнусов в інтерв'ю журналістам телеканалу "Дом".

"Письмові вимоги обернулися проти Росії. Тобто, якщо раніше, за великим рахунком, не стояло питання про вступ України, або Грузії до складу НАТО в найближчому майбутньому. У Європі, наприклад, багато хто був проти цього. Вважалося, що ще потрібно як мінімум 10-15 років. Однак зараз агресивні дії Росії призвели до зворотного ефекту. Наразі вже йдеться, для початку, про необхідність надання допомоги Україні, а також іншим країнам, які опинилися в периметрі російської агресії. Наразі вже такі країни, як Румунія і навіть Фінляндія говорять про необхідності зміцнення позицій із НАТО. Раніше цього не було", — сказав політолог.

Він наголосив, що Путіну була потрібна письмова відповідь, бо це дасть йому можливість для проведення акцій безпосередньо проти України.

"Путін, як і раніше, сприймає світ у межах Радянського Союзу. Він вважає, що є три наддержави: Сполучені Штати, Росія та Китай. Ось він вирішив поділити сфери впливу, вирішив, аби це було в письмовій формі ("гарантії безпеки", — ред.) Багато в чому в письмовій формі, тому що це дасть можливість для можливих акцій конкретно проти України. А також для пропагандистської кампанії у російських ЗМІ для своєї внутрішньої аудиторії", — пояснив політолог.

Читайте також: Великомасштабні бойові дії Росії проти України мало ймовірні — думка політолога (ВІДЕО)

Нагадаємо, Росія висунула умови НАТО та США щодо гарантій безпеки. Одна із них — Україна не повинна увійти до НАТО. В опублікованому 17 грудня 2021 року Міністерством закордонних справ РФ проєкті угоди між Росією та країнами НАТО зокрема є такі пункти:

  • НАТО зобов'язується унеможливити приєднання до Альянсу України;
  • НАТО не розміщуватиме додаткові сили та озброєння в країнах Східної Європи;
  • НАТО відмовляється від будь-якої військової діяльності в Україні, Східній Європі, Закавказзі, Центральній Азії;
  • Росія і НАТО зобов'язуються не розгортати ракети середньої та меншої дальності в районах, звідки вони можуть вражати території один одного.

Також Росія вимагає повернення кордонів НАТО до 1997 року. Це означає вихід зі складу Альянсу 14 європейських країн, які приєдналися до нього за цей період. Серед них: Польща, Литва, Латвія, Естонія, Болгарія, Угорщина, Румунія, Чехія, Словаччина, Хорватія та ін.

Прямий ефір