Украина наш дом

Підвищення пенсій — хто отримає більше, розповів Шмигаль

Ілюстративне фото: gettyimages.com

У 2022 році очікується поетапне збільшення пенсій в Україні для різних категорій населення. Про це сьогодні, 12 січня, на засіданні уряду повідомив прем'єр-міністр Денис Шмигаль, повідомляє кореспондент телеканалу "Дом".

"Ми ставимо за мету продовжити політику підвищення рівня пенсійного забезпечення для багатьох категорій осіб... Очікується поетапне збільшення виплат. Зокрема, з березня передбачається індексація пенсій, зокрема пенсіонерам, що працюють", — зазначив Шмигаль.

Також програму доплат до пенсії буде розширено на осіб, яким виповнилося 70 років. Продовжиться підвищення пенсій для 65-річних через зростання мінімальної зарплати.

Прем'єр наголосив, що цього року мінімальна пенсійна виплата для людей від 70 років зі стажем 30-35 років становитиме 3 тис. грн.

Крім того, за словами Шмигаля, для отримувачів пенсійних виплат з-поміж ліквідаторів аварії на ЧАЕС з інвалідністю зроблять перерахунки.

Читайте також: У 2022 році на українських пенсіонерів чекає низка доплат, — Пендзін (ВІДЕО)

Нагадаємо, у 2022 році пенсії в Україні підвищать у 12 етапів. Як повідомляють у Міністерстві соціальної політики, вже у січні будуть зроблені перерахунки для ліквідаторів ЧАЕС з інвалідністю. Також продовжиться підвищення пенсій для 65-річних через зростання мінімальної зарплати. Жінкам, що народилися у 1962 році, наступного року почнуть нараховувати пенсії після досягнення ними нового пенсійного віку. Окрім того, з жовтня розширюють доплати до пенсії людям у віці від 70 до 75 років. А ось мінімальна пенсійна виплата для людей віком від 70 років зі стажем 30-35 років буде 3 тис. грн.

Після запровадження накопичувального рівня пенсійної системи держава має виплачувати пенсії не менш як 40% від зарплати. Про це заявила міністерка соціальної політики Марина Лазебна. Солідарна пенсійна система — коли всі, хто працюють, платять за те, щоб виплачувати пенсії нинішніх пенсіонерів. Їх сьогодні в Україні близько 11 млн. Водночас сьогоднішні пенсіонери не будуть учасниками накопичувальної системи.

Прямий ефір