Pfizer і Moderna після вакцинації препаратом AstraZeneca дають добрий ефект, — імунологиня

Ілюстративне фото: 5.ua

При переході до бустерної вакцинації можна буде використовувати різні вакцини для підтримки імунного COVID-захисту організму. Про це в програмі "Украина на самом деле" телеканалу "Дом" розповіла завідувачка кафедри дитячих інфекційних хвороб та дитячої імунології Національної медичної академії післядипломної освіти Алла Волоха.

Вона пояснила, що бустерна (третя) доза дає можливість посилити противірусний імунітет, додатково простимулювати захист організму від коронавірусу.

"Виробляється додаткова кількість антитіл, підвищується рівень захисту. І також ще більше стимулюється клітинна ланка імунітету. Тобто це все-таки більш надійний захист, ніж дві дози. І ми ж знаємо, що з часом імунітет знижується. Навіть після другої дози вакцини через пів року у багатьох людей рівень антитіл вже може бути недостатній для гарного захисту. А отримавши третю дозу, ми все-таки отримуємо більш надійний захист", — сказала Волоха.

Процес введення бустерної дози новий для всього світу. Тому ще немає достатніх дослідних даних, як часто потрібно буде підтримувати організм такою вакцинацією. Є думка, що після перших двох доз не потрібно буде проводити ще раз повну ревакцинацію, досить буде з регулярністю вводити бустерну дозу.

"Скоріш за все, це буде одна бустерна доза. Згодом ми побачимо, наскільки це добре буде працювати та як часто її потрібно буде вводити. Можливо, через пів року, може бути — рідше. Може бути, незабаром сама інфекція буде все-таки менше поширюватися, якщо буде більше щепленого населення, і в такому разі не буде необхідності робити дуже часто бустерну вакцинацію", — розповіла імунологиня.

У вчених вже є дані, що можна проводити вакцинацію різними препаратами. Тобто базову вакцинацію можна буде провести однієї вакциною, а буферну — іншою.

"На сьогодні вже є дані про сумісність вакцин. Вже було показано, що вакцина Pfizer або Moderna після вакцинації препаратом AstraZeneca теж добре підсилюють імунітет. Бо механізм роботи цих вакцин схожий, і тому вони добре можуть працювати разом. Але не можна сказати, що таке змішання повинно бути масовим. Тому що якщо ми почнемо змішувати всі вакцини між собою, нам буде дуже складно робити чіткі висновки щодо ефективності, буде певний хаос", — прокоментувала Волоха.

Повна версія програми: "Украина на самом деле": держбюджет-2022, "перепис" в Криму і нові COVID-правила в Україні

Нагадаємо, в Україні для імунізації використовуються 5 вакцин, всі вони схвалені Всесвітньою організацією охорони здоров'я (ВООЗ). Але принцип їх дії на організм різний.

Також в Україні триває робота зі створення вітчизняної вакцини проти коронавірусу. Вона буде схожа на Moderna і Pfizer, буде здатна захищати від нових штамів COVID-19.

Читайте такожЯкі вакцини найпопулярніші в Україні — аналіз даних МОЗ

Прямий ефір