Перший суд над російським військовим — аналіз справи Шишімаріна (ВІДЕО)

Вадим Шишимарін у суді. Скриншот відео: kanaldom.tv

Солом'янський районний суд Києва ухвалив перший вирок російському військовому Вадиму Шишімарину, якого звинувачують у вбивстві мирного жителя в Сумській області. Покарання максимальне — довічне ув'язнення, як і вимагали прокурори, інформує "Дом".

Перший з російського вторгнення судовий процес завершився для обвинувачуваного довічним ув'язненням. Вадима Шишімаріна суд визнав винним у звірствах та воєнних злочинах. Оголошення вироку російському 21-річному сержанту зайняло трохи менше ніж годину.

"Шишімарина Вадима Євгеновича 17.10.2000 року народження визнати винним у скоєнні кримінального правопорушення відповідно до частини 2 статті 438 Кримінального кодексу України та призначити покарання у вигляді довічного позбавлення волі", — йдеться у вироку суду.

Сержанта російської армії судили за статтею, яка передбачає покарання за порушення законів і звичаїв війни. Шишімарін визнав свою провину у вбивстві 62-річного мешканця селища Чупахівка Олександра Шеліпова. Сержант стверджував, що виконував наказ прапорщика. Київський суд не повірив словам обвинуваченого про те, що він не мав наміру вбити місцевого жителя. Вина російського військового було повністю підтверджена під час судового розгляду. На довічному ув'язненні наполягала вдова застреленого пенсіонера та прокуратура.

"Вважаю, що покарання відповідає ступеню кримінального правопорушення Шишімаріним. Також вважаю, що суд вірно переконався, що однією з обтяжливих обставин є участь обвинуваченого Шишімарина в збройній агресії проти України. Вважаю, що суд гідно оцінив свідчення обвинуваченого Шишімарина і не взяв до уваги каяття як щире", — зазначив прокурор Офісу генпрокурора України Андрій Синюк.

Обвинувачений має право подати апеляцію, що планує зробити громадський український захисник протягом 30 днів. Адвокат зазначив: він не здивований, що суд визнав Шишімаріна винним. А ось запобіжним заходом — незадоволений.

"Не враховано кілька ключових моментів, які мають дуже доказове значення для цієї справи. Скасувати вирок суду першої інстанції, питання про помилування ми розглядатимемо, коли вирок набуде чинності, а він набуде чинності за 30 днів, якщо я не подам апеляційну скаргу", — заявив адвокат обвинуваченого Віктор Овсянніков.

Нагадаємо, Вадим Шишімарін — командир відділення в/ч 32010 4-ї танкової Кантемирівської дивізії Московської області. Після того, як колона була розбита українськими військовими, він разом із чотирма товаришами по службі викрав машину, на якій російські окупанти заїхали до селища Чупахівка Сумської області. Цього ж дня, 28 лютого, вони побачили беззбройного пенсіонера, який котив велосипед і розмовляв телефоном. За наказом прапорщика Шишімарін кілька разів прицільно вистрілив із автомата Калашникова в голову чоловіка. Той помер на місці. 20 травня на суді обвинувачений заявив, що кається у скоєному. До речі, у країні-агресорі вже відреагували на вирок українського суду.

"Ми не маємо багато можливостей для захисту його інтересів на місці. Тому що фактично не ведеться діяльність закордонних установ. Але це не означає, що ми не розглядатимемо можливості спроб іншими каналами. Доля кожного громадянина Росії для нас має першочергове значення", — прокоментував рішення суду прессекретар президента Росії Дмитро Пєсков.

Ще один судовий процес над російськими окупантами триває у Котелівському районному суді Полтавської області. Олександра Бобикіна та Олександра Іванова також звинувачують у порушенні законів та звичаїв війни. За версією слідства, у перший день повномасштабного вторгнення вони з установки залпового вогню "Град" обстріляли Харківську область з російської, а потім і з української території, зруйнувавши цивільну інфраструктуру, житлові будинки та ліцей. Раніше у полоні Бобикін та Іванов дали інтерв'ю українському блогеру. За їхніми словами, вони здогадувалися, що їдуть не на навчання, а на війну з Україною. Але їхнє командування це заперечувало.

Підозрювані визнали провину в суді 19 травня. Засідання продовжиться 26 травня.

За словами генпрокурорки України Ірини Венедіктової, сьогодні кількість справ, порушених у зв'язку з російськими воєнними злочинами, становить близько 13 тисяч, 49 особам вже повідомили про підозру. Загалом у базовому кейсі проти РФ — понад 600 підозрюваних.

Читайте також: Вбивали, ґвалтували, грабували: чи можна військових злочинців повертати за обміном Росії — думка глави УГСПЛ

Нагадаємо, ідентифіковано російського командира, який віддавав накази вести вогонь по мирних мешканцях Харківщини, унаслідок чого загинула дитина. Військовий підозрюється у порушенні законів та звичаїв війни, поєднаному з умисним вбивством.

Прямий ефір