Перший летючий електромобіль випробували в Туреччині (ФОТО)

"Джезери". Фото: kanaldom.tv

Експериментальну модель летючого електромобіля створила турецька компанія Baykar Makina. Про це в програмі "Неофициальный разговор" телеканалу "Дом" розповів генеральний директор компанії Baykar Makina Халюк Байрактар.

У компанії апарат називають "летючою машиною". Найменування першої моделі — Cezeri ("Джезері"). Джезері — це ім'я одного з творців автоматичної техніки, який жив в цьому регіоні багато років тому, повідомив Байрактар.

"Це одна з перших моделей летючої машини, яка працює на електриці. Поки ми продовжуємо працювати над її удосконаленням. Управління буде здійснюватися автоматичною системою з використанням штучного інтелекту. Зараз батареї вистачає на пів години роботи, тому нам є над чим попрацювати", — сказав Байрактар.

"Джезері" .Фото: kanaldom.tv
"Джезері" .Фото: kanaldom.tv
"Джезері" .Фото: kanaldom.tv

Гендиректор зазначив, що на першому місці при розробці — питання безпеки.

"Тут багато контролювальних систем, які забезпечують безпечне пересування", — запевнив він.

Халюк Байрактар поруч з "Джезері" .Фото: kanaldom.tv
Халюк Байрактар поруч з "Джезері" .Фото: kanaldom.tv

15 вересня 2020 року "Джезері" здійснила перший політ. За розрахунками компанії, протягом 5-10 років "летючі машини" вже надійдуть в продаж.

Байрактар впевнений, що людство буде поступово переходити на такий вид транспорту.

"А ми будемо цей вид транспорту виробляти", — підкреслив він.

"Джезері" .Фото: kanaldom.tv
"Джезері" .Фото: kanaldom.tv
"Джезері" .Фото: kanaldom.tv

Повна версія інтерв'ю: "Неофициальный разговор" з Туреччини: як виробляють безпілотники Bayraktar та які перспективи партнерства з Україною

Нагадаємо, компанія Bayrak Makina також знаменита своїми безпілотниками Bayraktar TB2 — це ударний оперативно-тактичний середньовисотний БПЛА з великою тривалістю польоту — понад 12 годин. Bayraktar TB2 може виконувати розвідувальні дії та вражати цілі високоточними ракетами й бомбами, бо здатний підіймати в повітря вантаж до 55 кг.

Кілька безпілотників Bayraktar TB2 вже знаходяться на озброєнні ЗСУ і пройшли випробування в зоні бойових дій на Донбасі. Всього Україна має намір придбати 48 таких апаратів.

Також Bayrak Makina виробляє безпілотники нового покоління Akinci, на яких встановлені двигуни українського виробництва. Компанія планує використовувати українські двигуни у всій своїй продукції.

Читайте також: Випробували на Донбасі: як виробляють безпілотники Bayraktar в Туреччині (ФОТО)

Медіа-партнери
Прямий ефір