Перші результати та плани Кримської платформи представлять у США (ВІДЕО)

Обговорення в Офісі Кримської платформи. Фото: president.gov.ua

2022 рік стане ключовим для розвитку міжнародної діяльності Кримської платформи. Про це заявили в Офісі президента України. Наразі Міністерство закордонних справ створює комунікаційну мережу партнерів у всьому світі, а Офіс Кримської платформи планує презентувати свої плани у Сполучених Штатах Америки, повідомляє "Дом".

Головне досягнення Кримської платформи на цьому етапі — те, що питання деокупації українського півострова повернулося у світовий порядок денний. Десятки держав та міжнародних організацій об'єдналися, щоб показати Росії: вони підтримують територіальну цілісність України та не визнають прав Кремля на цю територію.

"Ми всі разом спробували вибудувати такий міжнародний майданчик, який був би генератором, де розглядалися б нові ідеї. Головне, щоб виконувались усі ті цілі та завдання, прописані у декларації, підписаній понад 40 державами-учасницями Кримської платформи", — зазначає голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров.

Країни вже розпочали роботу, яка наближає деокупацію півострова, заявляє постійний представник президента України в АР Крим Антон Кориневич.

"Зараз, зокрема, МЗС працює над створенням мережі focal points, тобто мережі відповідальних працівників, які перебувають у міністерствах закордонних справ, в урядах різних держав для того, щоб саме з цими колегами бути у постійному контакті з питань Кримської платформи", — розповів Кориневич.

Найближчим часом результати роботи та плани Кримської платформи презентують партнерам у Сполучених Штатах. Експерти наголошують: саме США зараз мають найбільше важелів тиску на Росію.

"Для Російської Федерації найболючіші санкції, які запроваджують США. Європейський Союз зараз переживає не найкращі часи, він менш консолідований. Там також є санкції, але вони менш дієві", — вважає політолог Микола Спірідонов.

Важливою складовою роботи Офісу Кримської платформи є розробка законодавчої бази. Верховна Рада вже ухвалила кілька документів із "кримського пакету".

Зокрема, депутати підтримали законопроєкт про корінні народи та скасували вільну економічну зону "Крим". Ще кілька документів очікують на голосування.

За словами Антона Кориневича, президент України вніс до Верховної Ради законопроєкт щодо соціального та правового захисту осіб, позбавлених волі внаслідок збройної агресії проти України. Документ, по суті, буде спрямований на захист бранців Кремля.

Особливу увагу під час підготовки рішень Офіс Кримської платформи приділяє спрощенню доступу до держпослуг для жителів тимчасово окупованого Криму та освітніх можливостей для кримської молоді. А також захисту корінного населення півострова та популяризації кримськотатарської культури.

Читайте також: Рано чи пізно Росія має сісти за стіл переговорів щодо Криму, — Верещук

Медіа-партнери
Прямий ефір