Перша ластівка, що ми виходимо з пандемії: про "омікрон" в Україні розповіла докторка наук

Ілюстративне фото: pixabay.com

Варіант COVID-19 "омікрон" в Україні активно розвинеться, після чого також активно піде на спад. Про це у програмі "Украина на самом деле" телеканалу "Дом" розповіла докторка медичних наук, головна спеціалістка МОЗ України за спеціальністю "Епідеміологія" Наталія Виноград.

"Досвід інших країн, куди вже щонайменше місяць тому прийшов "омікрон", ми можемо використати в наших прогнозах. І сподіватимемося, що у нас будуть ті самі тенденції. У нас буде, звісно, дуже велика кількість захворювань, що одномоментно виникають. Адже цьому вірусу властива дуже висока контагіозність. Це буде, як шторм, розумієте. Відразу дуже багато, але це швидко мине", — пояснила експертка.

Попри контагіозність, "омікрон" не викликає важкого постковідного синдрому, а також має легший перебіг, ніж інші варіанти коронавірусу.

"Я гадаю, що це один із головних позитивних моментів, з якими ми закінчуємо рік. І наша надія, з чим ми йдемо у наступний рік, — що вірус суттєво знизив показники вірулентності, патогенності, тому перебіг захворювань набагато легший. І, звісно, буде набагато менше смертей. Адже це головне — щоби люди залишилися живі, щоб у них після перенесеного гострого захворювання не було тяжких порушень, які ми називаємо постковідним синдромом", — продовжила епідеміологиня.

Ситуація дає фахівцям змогу зробити висновок, що пандемія піде на спад.

"Я як епідеміологиня, коли проаналізувала першу інформацію, одразу сказала: це перша ластівка, яка свідчить про те, що ми йдемо з пандемії, оскільки визначаємо ситуацію навіть не ми, навіть не наші заходи, а саме властивості вірусу... Ми сьогодні йдемо з ковіду завдяки тому, що у нас з'явився новий генетичний варіант. Адже це надія на те, що припиниться ця трагедія людства", — наголосила вона.

А от ефективність бустерної дози можна буде оцінити після досліджень упродовж найближчих місяців.

"Щодо бустерних доз — ми зрозуміємо, коли мине пара місяців, і ми зможемо оцінити ефективність", — сказала докторка наук.

Щоби до літа перемогти пандемію, українці повинні дотримуватися протиепідемічних заходів.

"Давайте ми ще трошки з вами дотримуватимемося елементарних протиепідемічних заходів. Не святкуватимемо Новий рік у великих компаніях, обмежимося домом. Ще трішки потерпіти. Тоді до літа ми підемо з цього лиха. Маски, дистанції та обмеження перебування в місцях скупчення людей. Обов'язково треба провітрювати приміщення, навіть попри те, що там холод. Ці заходи є важливими та надзвичайно ефективними", — завершила Виноград.

Повний випуск програми: "Украина на самом деле": пресконференція Путіна, перемир'я на Донбасі та військовий облік для жінок

Нагадаємо, вже наступного року Україна може почати виробляти ліки та вакцини проти коронавірусу. Про це в інтерв'ю "Голосу Америки" розповів міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко.

Читайте також: Маски з нановолокна та вакцини-таблетки — нові способи боротьби з COVID-19 шукають у світі (ВІДЕО)

Прямий ефір