Перший бій АТО в Іловайську та відкриття аспірину: 10 серпня в історії

Цього дня, 10 серпня 1897 року, в лабораторії німецького міста Вупперталь синтезували ацетилсаліцилову кислоту — аспірин. Про це йдеться у програмі "Ранок Вдома".

Аспірин відкрив вчений-хімік Фелікс Гофман. До створення препарату його підштовхнула хвороба батька, який страждав на ревматизм. Сьогодні аспірин — бестселер продажів серед ліків. Це найпопулярніший болезаспокійливий засіб.

2014-го року в Іловайську (Донецька область) цього дня розгорнувся перший запеклий бій. Українські військові витісняли незаконні збройні формування. Отримавши контроль над Іловайськом, українські військові могли б відрізати постачання російського озброєння до окупованого Донецька.

Бої тривали майже місяць. Українських військових оточили. 29 серпня Росія виступила з пропозицією про гуманітарний коридор, який нібито гарантував військовим вихід із Іловайська. 30 серпня колони українських солдатів на виході з міста були атаковані. Згідно з офіційними даними, тоді загинули 366 українських військових та добровольців. Ще 429 дістали поранення, а близько 100 опинилися в полоні.

Також 10 серпня 1995-го року українська легкоатлетка Інеса Кравець встановила світовий рекорд у потрійному стрибку. Кравець стрибнула на 15,5 м, здобувши "золото" на Чемпіонаті світу в Швеції. Цей рекорд протримався до Олімпіади-2021 у Токіо. Його побила спортсменка з Венесуели, стрибнувши на 17 см далі.

Читайте також: Демонстрація пароплава "Наутілус" та день народження Олександра Пономарьова: 9 серпня в історії

Прямий ефір