Украина наш дом

Першу групу людей повернуто: про депортацію у РФ мешканців Маріуполя розповіла Іванова

Ілюстративне фото: Facebook

Українці, яких примусово депортували із захоплених окупантами українських міст до Росії, прирівнюються до політв'язнів. Про це сьогодні, 4 квітня, в ефірі телемарафону "Говорить Україна" телеканалів "Дом" та UA розповіла учасниця української делегації у Тристоронній контактній групі (ТКГ) із врегулювання ситуації на Донбасі Тетяна Іванова.

Найбільш масове вивезення людей у РФ відзначається в Маріуполі.

"Ситуація в Маріуполі настільки критична, що багатьом людям було вже байдуже, куди їх вивозять, навіть тим, які не підтримують "руський мир". Тому що вони розуміли, що це хоч якийсь шанс вижити. Звичайно, що більшість людей не хоче, щоб їх вивозили до Росії", — сказала вона.

Вже розпочався процес повернення маріупольців з РФ.

"Я дуже вдячна всім переговорникам, які змогли забезпечити зараз перше повернення людей, яких вивезли до Росії. Ми продовжуватимемо над цим працювати, щоб повернути всіх цих людей. Мені здається, що у нас великі перспективи, що цих людей повернуть", — вважає Іванова.

Вона наголосила, що українська сторона складає списки примусово депортованих громадян. Основна складність — встановити особи вивезених до РФ українців.

"Дуже важко встановити всіх, кого вивезли. Але тих, кого встановлено, вже зараз повернули. Депортовані жителі вважаються політв'язнями, бо вони вивезені проти їхньої волі. І, звичайно, Україна робитиме все, щоб повернути цих людей на батьківщину", — резюмувала учасниця української делегації у ТКГ.

Читайте також: "Розлучають батьків із дітьми": майже 40 тис. жителів Маріуполя депортовані росіянами — деталі від Денісової

Прямий ефір