Украина наш дом

Перше судно з українським продовольством вийшло з Одеського порту, — Кубраков (ФОТО, ВІДЕО)

Одеський порт. Фото: Кубраков/facebook

Перше судно з українським продовольством, а саме з 26 тис. т кукурудзи, сьогодні, 1 серпня, вийшло з Одеського порту. Про це повідомив міністр інфраструктури України Олександр Кубраков, чий підпис стоїть під угодою про експорт зерна, підписаною також міністром оборони Туреччини Хулусі Акаром та генсеком ООН Антоніу Гутеррішем, інформує "Дом".

Судно Razoni з українською кукурудзою під прапором Сьєрра-Леоне прямує до порту Тріполі у Лівані.

"Воно рухатиметься коридором, безпеку якого підтверджено нашими партнерами-гарантами — ООН та Туреччиною", — зазначив Кубраков.

Перше судно з українським зерном. Фото: Кубраков/facebook

Це перше судно з українським продовольством, яке вийшло з Одеси від початку повномасштабного російського вторгнення.

Кубраков зазначив, що Україна є четвертим найбільшим експортером кукурудзи в світі, тому можливість вивезення цього зерна через порти — "колосальної ваги успіх для забезпечення глобальної продовольчої безпеки".

"Розблокування портів дасть щонайменше 1 млрд дол. валютної виручки для економіки та можливість для аграрного сектору спланувати посівну наступного року", — наголосив міністр інфраструктури України, подякувавши партнерам, які, попри складнощі, не зупиняли роботу щодо підготовки до експорту.

Також міністр подякував Збройним силам України за можливість вести переговори на українських умовах.

"У портах Великої Одеси ще 16 суден вже чекають на свою чергу. Це ті судна, які були заблоковані з початку повномасштабного вторгнення Росії. Паралельно отримуємо заявки на прибуття нових суден для завантаження агропродукцією. У найближчі тижні за підтримки наших партнерів ми плануємо вийти на повну потужність перевалки сільськогосподарської продукції", — поінформував Олександр Кубраков.

Читайте також: "Зерновий коридор": оцінки безпеки — огляд думок та заяв (ВІДЕО)

Нагадаємо, 22 липня в Стамбулі були підписані угоди щодо безпечного транспортування зерна та продуктів харчування з портів України, вони діятимуть протягом 120 днів. Йдеться про розблокування трьох портів: "Одеса", "Чорноморськ" та "Південний".

Наступного дня, 23 липня, Росія завдала ракетного удару по території Одеського порту.

Прямий ефір