Перша голубина пошта і день народження Мікі Мауса: 18 листопада в історії

Зустрічайте п'ятницю, 18 листопада, разом із "Ранком Вдома"! Про визначні події, міжнародні та українські свята, дні народження відомих людей дізнавайтеся у нашій традиційній рубриці "День в історії".

18 листопада 1926 року драматург Бернард Шоу відмовився від Нобелівської премії. Він пояснив це так: "Я можу пробачити Альфреда Нобеля за те, що він винайшов динаміт, але тільки диявол в людській подобі міг винайти Нобелівську премію". 

У цей день 1859 року народився український державний діяч, адвокат і публіцист Кость Левицький. Вищу освіту уродженець Івано-Франківщини здобував на юридичних факультетах Львівського та Віденського університетів. Він відомий насамперед як перший прем'єр-міністр Західноукраїнської Народної Республіки. Левицький відрізнявся відданістю українській справі, брав активну участь у створенні низки важливих для України економічних організацій. У 1939 році був заарештований радянською владою і 20 місяців провів у в'язниці. Помер у 81 рік.

18 листопада 1870 року під час Французько-пруської війни була відкрита перша офіційна лінія голубиної пошти. Цьому передувала облога Парижа прусським військами. Птахів вирішили вирішили використовувати для сполучення між столицею Франції і містом Тур, де розташовувався військовий штаб французів. Голуби здатні долати великі відстані, мають гострий зір і можуть безпомилково знайти зворотній шлях. В середньому протягом дня один птах доставляв 17 повідомлень. 

День народження святкує діснеївський символ Мікі Маус. 18 листопада 1928 року веселе мишеня дебютувало у мультфільмі "Пароплавчик Віллі" й одразу завоювало любов глядачів. Легендарний мультиплікаційний персонаж був створений американським художником Волтом Діснеєм спільно з аніматором Або Айверксом. Популярне мишеня — герой понад 120 фільмів. У нього щонайменше 175 костюмів: солдат, піаніст, пілот, мушкетер — в якій тільки ролі не був Міккі. Він — володар зірки на Голлівудській алеї слави і, до речі, першим серед анімаційних персонажів її отримав. 

Більше про визначні події 18 листопада в історії дивіться у матеріалі програми "Ранок Вдома".

Прямий ефір