Украина наш дом

Перша експедиція Христофора Колумба та відкриття театру La Scala: 3 серпня в історії

530 років тому цього дня, 3 серпня, розпочалася перша експедиція відомого мореплавця Христофора Колумба. Її метою було відкриття найкоротшого морського шляху з Європи до Індії. Про це йдеться у програмі "Ранок Вдома".

Три кораблі, на бортах яких перебували 100 членів екіпажу, вирушили з міста Палос-де-ла-Фронтера в Іспанії. 12 жовтня 1492 року експедиція досягла острова Сан-Сальвадор Багамського архіпелагу. Саме цей день вважають офіційною датою відкриття Америки. Також під час експедиції було відкрито Саргасове море, острів Гаїті та Кубу.

3 серпня 1778 року в Італії відбулося урочисте відкриття театру La Scala — одного з найбільших центрів світової оперної культури. Будували театр два роки. Зала виконана у формі підкови. Театр одразу став світовим культурним центром, однак 1943 року його знищили під час Другої світової війни. Але за три роки будівлю вдалося відновити.

Також сьогодні 59-й день народження святкує фронтмен гурту Metallica Джеймс Гетфілд. Загальний тираж альбомів гурту становить понад 110 млн екземплярів. Гетфілд входить до списку найкращих гітаристів усіх часів за версією журналу Rolling Stone.

Читайте також: Відкриття Гудзонової затоки та день народження поштової скриньки: 2 серпня в історії

Прямий ефір