Украина наш дом

Перетин КПВВ без перепусток й умови для вступників з ОРДЛО і Криму — рекомендації для влади від правозахисників (ВІДЕО)

Правозахисники. Фото: kanaldom.tv

Правозахисники підготували та презентували сьогодні, 1 лютого, в Києві рекомендації для Верховної Ради та Кабінету міністрів України щодо захисту прав людини в умовах збройного конфлікту. Вони покроково розписали, що треба зробити для того, аби мешканці тимчасово непідконтрольних територій не втрачали зв'язок з іншою частиною України, інформує "Дом".

Рекомендації містять 11 кроків. Зокрема, правозахисники просять скасувати дозвільний порядок перетину лінії дотику (так звані перепустки, запроваджені ще 2015 року) та створити умови для збільшення кількості абітурієнтів з Криму та окремих районів Донецької і Луганської областей (ОРДЛО).

"Освітні процеси дуже позитивно впливають на реінтеграцію. Людина, коли вступає на підконтрольну територію, вона є найкращим інформаційним джерелом для родичів, для знайомих. Тому важливо, щоб процедура була зрозуміла, вчасно прокомунікована з дітьми", — наголосила менеджерка з адвокації центру прав людини Zmina Альона Луньова.

Окрім цього, 11 пріоритетних кроків для захисту українців включають в себе питання санкційної політики; ратифікацію Римського статуту; ефективну система розшуку людей, зниклих безвісти; несудову система визнання фактів народження та смерті на окупованих територіях; компенсації за майно, яке було знищене чи пошкоджене внаслідок збройного конфлікту тощо.

Рекомендації були розроблені експертами Коаліції організацій, що опікуються захистом прав постраждалих від конфлікту осіб.

Читайте також: Закон про захист політв’язнів ухвалила Рада — що передбачає

Прямий ефір