Украина наш дом

Переселенці з Донеччини прибувають до Кіровоградщини евакуаційними потягами — як зустрічають, чим допомагають (ФОТО)

Евакуаційний потяг. Фото: Telegram/Кирило Тимошенко

Вже понад 1200 осіб через російську війну вимушено опинились на Кіровоградщині з Донеччини. Туди продовжують прибувати евакуаційні потяги зі сходу України. Про це сьогодні, 13 серпня, повідомив заступник керівника Офісу президента України Кирило Тимошенко, інформує "Дом".

За його словами, зустріли вже шостий такий потяг. Цього разу переселенців зустрічала Світловодська громада. Зустрічають переселенців гарячими напоями та їжею служби ДСНС разом з місцевими соціальними службами та волонтерами.

Людям, які евакуювалися, за потреби надають психологічну допомогу. Для тих, хто прямує далі, організовані місця для відпочинку.

Частині людей одразу на пероні "Укрпошта" виплачує необхідну матеріальну допомогу.

А людей з інвалідністю та маломобільних, за потреби, швидкі екстрено доправляють до медичних закладів.

Тимошенко зазначив, що маленьким переселенцям заготовлене дитяче харчування.

Тим, хто приїздить без документів, якщо вони залишаються в Кропивницькому, документи починають оформлювати одразу на пероні, якщо в райцентрах — наступного дня.

"Працюємо, щоби люди, які вимушено покинули домівки, могли максимально комфортно почуватися і отримати всю необхідну допомогу та послуги. Це важливо, евакуйовані через війну люди мають бути впевнені — їх не залишать, вони мають підтримку та розуміння і від держави, і від співгромадян", — заявив заступник керівника ОПУ.

Жителів Донецької області також прийняли Кропивницький, Олександрія, Петрове, Компаніївка, Знам’янка, Мала Виска.

Читайте також: Реалії сьогодення на Донеччині — постійні обстріли, 500-700 осіб евакуюються на добу — Кириленко про обстановку

Нагадаємо, у Донецькій області триває обов'язкова евакуація жителів до більш безпечних регіонів України. Охочим евакуюватися допоможе "гаряча лінія" Мінреінтеграції.

Читайте також: "Нічого не треба, все залишив": жителі Соледара зважилися на евакуацію — рятуються від масованих обстрілів армії РФ (ВІДЕО)

Прямий ефір